Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudnék kijelentkezni...

Hogyan tudnék kijelentkezni TB alól és megszüntetni az állandó lakcímemet?

Figyelt kérdés

2015 Novemberében otthagytam Magyarországot, és kiutaztam az Egyesült Államokba szerencsét próbálni, eleinte úgy voltam vele, hogy párhónap után hazamegyek, ha nem jönnek be a számításaim, ezért nem jelentkeztem ki a TB alól.

De mivel idáig jól haladnak a dolgok ezért valószínűleg nem fogok visszatérni egyhamar.

Na mármost hogyan tudnék kijelentkezni innen a TB alól valamit befizetni a tartozásokat, illetve megszüntetni, visszavonni az állandó lakcímet.

Tudtommal ha megakarom szüntetni bekel jelenti az új lakcímet, viszont az jelen esetben még nincs.

Mi a teendő az esetembe? Szülőkön keresztül ellehetne intézni?Taj,személyi,lakcímkártya,nálam vannak, persze ezeket haza postázom ha úgy van.



2016. febr. 27. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs új lakcímed, akkor miért akarsz kijelentkezni az állandóról?

Ismerősöm Spanyolországban él, de itthon is van lakása és fizeti a TB-t is - direkt nem jelentkezett ki alóla.

Ha jól haladnak a dolgaid kint, akkor talán az a havi 7 ezer nem vág földhöz... Ja, és úgy tudom, hogy vízummentes kiutazással max 90 napig lehet kint tartózkodni.Ha nem jól tudom, valaki javítson ki.


Nem sietnék a helyedben kijelentkezni itthonról röpke 3 hónap eltelte után (főleg úgy, hogy még lakcímed sincs.

2016. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából a probléma ott van,hogy én tavaly májusban érettségiztem majd ahogy végeztem az iskolával, ügye elvileg megszűnt a támogatás,mivel se nem tanultam tovább se nem dolgoztam(hivatalosan),csak angolt tanultam és pénzt gyűjtöttem.Így ügye elvileg megszűnt a támogatás,de nem jelentkeztem be hogy fizetni akarom és hogy küldjék a számlát,azóta se jött semmilyen felszólítás vagy csekk,de gondolom hogy lehet pár tízezer tartozásom ami azóta csak folyamatosan növekszik, és nem szeretném hogy pár hónap,év múlva kiküldjenek valami több százeres számlát.

Igen ESTA-val utaztam ki én is,de tudod hogy van ez...

Meg szerencsére így is elég sok dolgot ellehet intézni(jogosítvány,bankkártya,stb...)

És ha az ember nem csinálom olyan dolgot nem lesz probléma.

Jelenleg egy kapcsolat elején vagyok, ki tudja mi lesz belőle lehet semmi,de lehet,hogy házasság és zöldkártya ha meg nem keresni kell másik lányt és egyszer csak összejön.

úgy vagyok vele hogy most 20 évesen mit veszíthetek? Mi a legrosszabb ami történhet? Maximum nem sikerül semmi(de szerencsére idáig nem úgy tűnik) De ez egy kisgyerekkori álmom,hogy itt éljek,dolgozzak így nem hagyom a levegőbe lógni ezt az álmom.

2016. febr. 27. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az országot kivándorlás céljából el kívánod hagyni (ugye itt erről van szó, hiszen belföldi lakcímed is meg akarod szüntetni), akkor ezt a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalánál be kell jelentened. A bejelentést közlöd az OEP-pel is, valamint a NAV-val is.

Az OEP-nek nem tudom, hogy van-e erre valamilyen nyomtatványa, de a NAV-nak idén a 16T1011-es számú nyomtatványt kell hozzá kitölteni értelemszerűen és másolatban csatolni a fenti hivataltól kapott papírt.

Így nem írják elő a továbbiakban az egészségügyi szolgáltatási járulék-fizetési kötelezettséged.


Az eddig felhalmozott tartozást pedig vagy csekken, vagy átutalással rendezheted.


Abban nem vagyok biztos, hogy ilyen nagyságrendű dolgot meghatalmazott is intézhet helyetted... de lehet.

2016. febr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én abban sem vagyok biztos, hogy van TB tartozás, hiszen az iskola után megszűnt, viszont utána nem jelentkezett be a TB alá - így lehet, hogy tartozása sincs.
2016. febr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat.

De az OEP a rendezetlen jogviszonyosokról adatot szolgáltat a NAV-nak, tehát azokról akik nála nincsenek biztosítottként bejelentve, valamint azokról, akik ugyan külföldön dolgoznak, csak ezt elfelejtették jelezni időben az OEP-nek.

2016. febr. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!