Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor mit lehet tenni,...

Ilyenkor mit lehet tenni, egyből hajléktalan lesz az ember?

Figyelt kérdés

Nullára elfogyott a pénzem, még tartozom a februári lakbérrel (egyelőre nem vették észre) és a márciusit nem fogom tudni fizetni.

2 hitelemet a hónapban nem tudom majd fizetni.

Áprilisban tudnám már a lakbért, meg a hiteleket is, májusban megint, és júniusban egyenesbe jönnék újra, mert hatalmas a nettó fizetésem.


Viszont ezt a 2-3 hónapot sehogy nem fogom tudni áthidalni. Próbálkoztam a bankomnál, más bankoknál, hitelezőnél, nem kapom hitelt. Ismerős nincsen, aki segítene, tehát teljesen egyedül kell megoldanom.


Ilyen értékben még eladni sem tudok semmit gyorsan.

Ha kiköltöztetnek, még máshova beköltözni vagy elköltözni sincsen pénzem, a cuccaimnak sem tudok konténert sem bérelni.

Szintén nincs se ismerős, e enki, ahova mehetnék.


Ha ez áthidalhatatlan, akkor hajléktalan leszek, mire rendbejönnék? Annyira ideges vagyok, pedig csak 2 hónap lenne, 3 hónap múlva meg teljesen rendben, kár lenne így az utcára kerülne - akkor még dolgoznom is nagyon nehéz lenne, irodai munkát végzek, többnyire otthonról.


márc. 2. 15:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
LoL
márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Kérj fizetés előleget a munkahelyeden.
márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%
Ki a lakás tulaja? Magánszemély vagy önkormányzat?
márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

"mert hatalmas a nettó fizetésem."


"Próbálkoztam a bankomnál, más bankoknál, hitelezőnél, nem kapom hitelt... Nullára elfogyott a pénzem, még tartozom a februári lakbérrel"


Gondolom milyen egetrengetően hatalmas nettó fizetéssel rendelkezhetsz, ha egyrészt a lakbéredet nem tudod fizetni, másrészt nullára fogyott a pénzed, harmadrészt hitelt sem adnak...

márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Gondolom milyen egetrengetően hatalmas nettó fizetéssel rendelkezhetsz"

Valószínűleg egetrengetőnek számít igen, Magyarországon, de igazából még itt is, ahol dolgozom.

Igen, elfogyott nullára a pénzem, mert a családomat segítettem tavaly egész évben, karácsonykor mikor otthon voltam kifizettem hátralékaikat, meg lakbért, nincsenek jó helyzetben.

Sajnos ez nálam meg ezt okozta, de nem tehettem mást.


1-es biztosan nagyon vicces, ha más bajban van, értelmes ember lehetsz ezzel a beböfögéssel, köszi, hogy rászántad erre az időt.


2-es sajnos olyan helyen dolgozom, ahol ez nem gyakorlat :(


3-as magánszemély, egyelőre lapítok, de a márciusi lakbért muszáj lesz valahonnan összekaparnom, fogalmam sincs honnan

márc. 2. 20:46
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
Karácsony óta legalább 2 fizetést kaptál, most fogod a harmadikat. Valóban egetrengető lehet, ha a lakbéred nem jön ki belőle.
márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6. Eleve hatalmas mínusszal indultam, ezeket kellett még pótolni.

Effektíve a VISA kártyámból fizettem ki a VISA kártyámat, de sajnos február végén bemondta az unalmas a bank és nem emelték fel megint a keretet, amit mindig 2 hónapra megadtak. Szóval ezt is szabadott egyben kifizetni, 6000 euró.

Igen, nem rossz a fizetésem, de mikor 21-22ezer mínuszról indulsz, és közben megvannak ugyanúgy a havi fizetnivalók, akkor eléggé döcög a dolog.

márc. 2. 21:53
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, pont így lehet az utcára kerülni. Grat.
márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki képtelen priorizálni és ilyen irracionális gazdasági döntéseket hoz mint te, meg is érdemli a hajléktalanságot. Tekintsd tanulópénznek. Értelmes ember nem támogat másokat ész nélkül csak ha van biztos tartaléka...
márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

8. köszi szépen, remélem most jobban érzed magad. A kérdésre ugan nem sikerült válaszolnod, de legalább hasznosan kárörvendéssel tölthetted az idődet. Grat.


9. Persze ez igaz, de te mit csinálnál, inkább néznéd ahogy anyád és a testvéreid a híd alatt laknak? Mégis milyen választásom lett volna

OK, tanulópénznek tekintem, de az sem segít jelenleg, hogy nem tudok 2 hónapot áthidalni. 2 kib.-- hónap, a bank meg inkább a földbe döngöl, mint hogy egy kis türelemmel lenne. Nem tudom ez miért jó nekik.

márc. 2. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!