Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen-nél kártyához...

Raiffeisen-nél kártyához tartozó utasbiztosítás. Vélemények?

Figyelt kérdés

Ha van itt valakinek Raiffeisen-nél számlája és hozzá külön kért Standard utasbiztosítása, mi a véleménye, miért kötötte?


Hirdetményt elolvasva igazából nagyon alap dolgok vannak benne, pl: hazautaztatás betegen, csomagelvesztés, sürgősségi fogorvosi ellátás, koporsó, keresés-felkutatás.


De például aminek a legnagyobb értelme lenne, a sürgősségi ellátás, az abszolút nincs benne, csak 75 év felettieknek...

Ami teljesen értelmetlen. Ahogy elnézem az OTP-nek is sokkal jobb a kérhető éves biztosítása.


Ki mit ajánlana ami nekik bevált és aggódás nélkül nekimernek látni az útjuknak? Csak Európaira lenne szükségem.



márc. 4. 10:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy megkértem az EU-s TB kártyát is, ezen felül akartam a kártyámhoz kérhető biztosítást. Viszont ha pont úgy alakul, hogy egy magánkorházba látják el az embert, akkor már nincs is ezek szerint biztosítása, mert egyik se fedezi. Így nincs értelme a Rafisnak.
márc. 4. 10:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen kapcsolt szolgáltatások általában csak arról szólnak, hogy már van velük egy üzleti kapcsolatod, könnyebb eladni neked még valamit, amiért fizethetsz nekik - ha meg ingyenes, akkor csak azért van, hogy valamit kipipálhassanak, hogy jár neked a kártyához, aztán viszont majd egyszer eladnak mellé egy másik, jobb szolgáltatást, amiért külön pénzt kérhetnek.


Inkább nézz körül a kártyádtól, bankodtól függetlenül köthető kimondottan utasbiztosítások között - és persze nézd át, mérlegeld, hogy neked mire van szükséged.

márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Közben felvettem velük a kapcsolatot, csak a táblázatot olvastam félre de így már logikus ahogy elmagyarázták 😅

Tehát nem csak 65 felettieknek fedezik a balesetet, de még több is jár az alatt.

A balesetet 6 millióig állják, ezek mellett foganként sürgősségi ellátás 30 ezer, talán 60 ezer poggyász, halálesetek, látogatás, betehen haza utaztatás meg a többi alap dolog is benne van ami ezekbe benne szokott lenni.

Ez így évi 4 ezerért már nem rossz. Leszámítva, hogy 7 ezer lenne a 8 éjszakára, ha nem banknál veszem igénybe. Ez így megérősebb, mert többet utazok évente eleve.

Ezt azért írtam le, hátha más is félreérti a tájékoztatót és idekeveredik :D

márc. 4. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így valóban nem hangzik rosszul.


De azért az, hogy ők szóban elmagyaráznak valamit, nagyon távol is állhat attól, hogy mi áll konkrétan a szerződésben, amit aláírsz! Sok biztosítási ügynök hajlandó a csillagokat is leígérni neked az égről, csak megkapja a szerződéskötésért járó bónuszt. Aztán amikor fizetniük kéne, akkor majd valaki más beszél veled és a szerződésben leírtakhoz ragaszkodik lobogtatva, hogy ott van az aláírásod rajta. Így teljesen mindegy, hogy szóban ki és mit állított neked.


Mindenképp olvasd át a szerződés feltételeit - különös tekintettel a kizárásokra!


Nem mondom, hogy nem lehet jó ez az ajánlat. De ne csak az üzletkötő szavaira alapozz, hanem arra, ami a biztosítási kötvényben leírt feltételként szerepel.

márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!