Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Már túl késő beszállni a...

Már túl késő beszállni a bitcoin-ba ha tartós nyereséget szeretnék elkönyvelni 10-20 éves időtávban?

Figyelt kérdés

Anno vettem 300-ért bitcoin-t mikor még 6 egész valahány millió huf volt az értéke, de én hülye megijedtem és inkább kifizettettem.

Most látom mennyire brutál értéke lett és szeretnék még felülni a bitcoin bandwagon-ra de már félek, hogy túl késő.


Nekem a lényeg, hogy legyen akármilyen stabil hozam a következő 10-20 évre.

Ha tavalyelőtt még rakok a 300k-hoz 700k-t akkor most annyi pénzem lenne, hogy simán vehetnék a nyereségből egy komoly használt autót.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy így elcsesztem!



márc. 5. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ezt buktad.
márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Pár százezer forint aprópénzzel nem érdemes.
márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

milyen az a komoly használt autó?


felejtsd el, ez a vonat elment.

márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Év elején kellett volna ezen gondolkodnod.
márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

A bitcoin (meg minden más kriptó) minden, csak nem stabil hozam.

Ami meg stabil hozam, az néhány százaléknál többet nem hoz.

márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5: Miről beszélsz te? Ha megnézed az elmúlt 1 évet 183%-os a növekedés, az elmúlt 5 évben pedig felfoghatatlan volt az értéknövekedés.

[link]


Ezen nem oszt nem szoroz, hogy néha pár százalékkal óránként változik. A hosszútávú mutatók a lényegesek.

márc. 5. 21:38
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Persze utólag nagyon könnyű okoskodni... 🙂


Mondd meg, mi lesz 10 év múlva, és te vagy a király.

Viszont ezt lehetetlen előre jelezni.

Szóval, egyrészt nem szúrtál el semmit, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy a következő 10 évben is ugyanúgy fog teljesíteni a btc mint az előzőben.

Sőt, nagyobb a valószínűsége, hogy máshogy fog.

márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Még rövid távon sem késtél el, nem hogy 10-20 éves viszonylatban. Még csak most érte el a legutóbbi bika piacon elért csúcsot.


Viszont ha ilyen "kisebb" összegben gondolkodsz, akkor a helyedben néznék alt coinokat, azok nagyobbat mehetnek, viszont valamivel magasabb a kockázat is. De most a mém coinok is nagyon pörögnek. Valamelyik 500%-ot is ment 1 hét alatt, de ez már inkább a szerencsejáték kategória.

márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem vettél tizenéve, amikor egy cent (esetleg 1 USD) volt darabja, akkor elkéstél.


"mikor még 6 egész valahány millió huf volt az értéke"


Azt azért tudnod kell, hogy a bitcoin mértékegysége BTC/USD. Nem tudom, hol látsz ebben fosrintot...

márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Hosszútávon inkább részvény. Különben meg senki nem tudja mi lesz 10-20 év múlva. Olyan mintha az ötöslottón kérdeznéd a jövőheti számokat. Nem tudjuk.

A kripto jelenleg is még csak szerencsejáték. Van aki nyert rajta. A vesztesekről meg nem hallani. Pedig sokan vannak ők is.

márc. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!