Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik az internetes...

Hogy működik az internetes vásárlás és kik látják az adatim és hozzáférnek-e? Nem tudnak a nevemben mások vásárolni?

Figyelt kérdés

Sose vásároltam még így!

Rendelek valamit és kérik a kártyán szereplő.

Számsort,a lejárati dátumot, kártyán szereplő nevet és cvc-t vagy mit.

Ennyi És már vásároltam? Honnan tudom, hogy mennyi pénzt vontak le a számlámról? Kik férnek hozzá és milye módon?

Akiknek megvannak ezek az adatok azok nem vásárolhatnak maguknak az én kártyaadataimmal?

Nem értem, hogy működik ez az egész.

Ha én vásárlok kártyával akkor bizonyos érték felett kódot kér.

De ilyen nincs a netes vásárlásnál.



#banki tranzakció, #internetes vásárlás, #bankkártya, személyes adatok
márc. 5. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
A banknak adod meg ezeket az adatokat
márc. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A weboldalon ott van, hogy milyen kapun keresztül fizetsz, melyik terminál/fizetési kapu szolgáltatókkal szerződtek, az ászf-ben vagy az adatkezelési tájékoztatóban pedig azt, hogy ki és milyen adatodat jogosult kezelni.
márc. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és a netes vásárlást is meg kell erősítened jellemzően a banki appodban, illetve be tudod állítani a netes kártyalimitet is. Viszont, ha bármilyen kártyaadatot emailben/üzenetben kérnek tőled, az átverés, így sose add meg senkinek, megbízható üzletektől vásárolj.
márc. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
ja, ha egyszer neten vásárolsz, akkor beadod a közösbe és onnantól bárki vásárolhat vele
márc. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha normális, legális oldalon adod meg a kártyaadatokat és vásárolsz, akkor a következő történik:


1. A webshop megadja a rendelés adatait és az összeget a fizetési szolgáltatónak.

2. Beütöd a kártyaadatokat.

3. A kártyaadatokat a fizetési szolgáltató (pl Barion) elküldi a bankodnak.

4. A bankod ellenőrzi, hogy helyesek-e az adatok és van-e elegendő pénz a számlán.

5. A bank elirányít a megerősítő oldalra, ahol SMS-ben vagy applikációval meg kell erősítened a tranzakciót.

6. Ha mindez sikeres volt, a bank választ küld a fizetési szolgáltatónak, hogy sikeres volt a tranzakció.

7. A fizetési szolgáltató visszajelez a webshopnak, hogy a fizetés sikerült.


A fizetési szolgáltató csak akkor tárolja a kártyaadatokat, ha kifejezetten kéred rá, a webshop pedig csak annyit fog tudni, hogy sikerült-e a tranzakció vagy sem. Sem a kártyaadataid, sem a számlaegyenleged, sem más banki adatot NEM fog látni a webshop.


Természetesen mindez nem igaz, ha egy kétes oldalon, pl emailben érkező linkről megnyitva adod meg a kártyaadatokat, mert akkor természetesen ellophatják.

márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Megbízható webáruházban kell vásárolni, akkor nem lesz semmi baj.
márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a webshop és pénzügyi szolgáltatója az EU-n kívül van, akkor nincs az 5-ös válaszban ismertetett erős ügyfélazonosítás.

Online vásárláskor történő kártyás fizetéshez biztonságot az évtizedek óta létező webkártya, vagy más néven virtuális kártya jelent; ez nem fér hozzá a folyószámlához, csak egy alszámlához, vagy, ha olyan, hogy igen, akkor 1 Ft a limitje. Ha a kártyatulajdonos fizetni akar, akkor netbank használattal átteszi az összeget az alszámlára, illetve, a másik esetben ideiglenesen emeli a limitet. A netbankba belépéshez is kell a jelszón túl SMS-ben kapott megerősítő kód, vagy mobil applikáció esetén biometrikus azonosító, az alszámlára tételhez vagy limitemeléshez pedig újabb azonosítás kell.

A webkártya éves díja 2000 Ft körüli. A netbank és erős azonosításhoz küldött SMS-ek díjmentesek.

Próbálkozhatnak a 0 Ft-os alszámláról vagy 1 Ft-os kártyalimittel kiszolgálni magukat erős azonosításon kívül esve is; a kártyatulajdonos csak sikertelen fizetésről kap értesítést.

A POS terminálokhoz, ATM-ekhez alkalmas kártyám adatait sose látta a net.

márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!