Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen bevétellel kaphatok...

Ilyen bevétellel kaphatok lakáshitelt egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedülálló 33 éves férfi vagyok. Átalányadózó vagyok (7 éve vállalkozó, korábban KATA-s). A tavalyi bruttó bevételem 40%-os költséghányad mellett 17.8M forint volt. A NAV igazolás folyamatban, friss bevallás leadva.

Kaphatok vajon 80M forint hitelt 40M önerővel egy 120 milliós budai lakásra?



márc. 11. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Siman
márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bár én ettől több bevétellel sem mennék neki ekkora hitelnek, inkább vennék egy 70 millió körüli házat valami normális környéken.
márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen futamidővel? Szerintem hosszú kellene hozzá, akkor pedig részemről jobb, ha nem veszed fel akkor sem, ha adják... Máról holnapra döntötték be a KATA-t. Ebben az országban a munkaügyi és jogi környezet este tizenegyről hajnali egyre változik - főleg a vészhelyzeti időszakban, aminek a fenntartása komoly érdek - tehát örökös, mint a nyomorúság. Véletlenül se vegyél fel ilyen összegű kölcsönt... Szerintem. Most x a kamat, a következő periódusban meg y. Kicsit megcibálja a kormány a bankszektort - amit nagyon imád - és az y=2x kapásból akár... Légy elővigyázatos, ha a mindennapi életedről van szó!
márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Óvatos vagyok, ezért kötök mellé hitelfedezeti biztosítást is. Nincs semmi káros szenvedélyem, azt leszámítva, hogy ki akarok szabadulni a panel dzsungelből, lehetőleg olyan környezetbe, ahonnan majd tepisben visznek el. :) Nem akarok többé költözködni.
márc. 11. 14:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Annak is szép díja lesz szerintem. Én jóval óvatosabb 45 éves vagyok. Véletlenül sem vennék fel ekkora összeget. Ismétlem - kamatperiódus. Plusz még egy ilyen hitelfedezeti biztosítást is fizetni mellette... A biztosításoktól irtózom. Lakásbiztosítás van és slussz. Biztosító(s)ban ne bízz!
márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kinek mi... Egy 120 milliós budai lakás gondolom bőven bent van a városban. Hát én nem ott a szmogban akarnék megöregedni.


Szintén átalányadós vállalkozó vagyok, bár egy évtizeddel idősebb tőled. Éves szinten kb 20 millió a bevételem, költségem gyakorlatilag semmi. Most van egy szépen felújított panellakásom. 60-70 millióból tudnék venni a kertvárosban egy szép házat, de ahhoz 40 millió hitel kellene, aminek még 20 évre is 300 ezer a törlesztője. Kösz, nem, akkor inkább maradok itt.

márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyből 250 milliós hitelt vegyél fel, mert olyan lakásokból szebb a panoráma...
márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6

Nem értelek. Hitelfedezeti biztosítással megspékelve vígan beled.gölhetsz egy szép nagy házban az adósságba és nem ezt választod? XD

márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Agglomerációban ennyiért már gyönyörű kertes házat kaphatsz.

Biztos kiköltöznék a fővárosból a helyedben.

Később lehet családod, gyerekeid, ezekre is gondolj.

márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vidéken nőttem fel, kihagynám a kertes ház élményt. Az elmúlt 10 évben volt egy panel lakásom, abból is elég volt. De kell nekem itt szubjektív dolgokról magyarázkodnom, tényleg?! :)
márc. 11. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!