Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen Postai Állampapírt...

Milyen Postai Állampapírt érdemes most venni 2024-ben?

Figyelt kérdés

Kincstári Takarékjegy Kalkulátor szerint 2024-ben a kamat 1 évre leosztva:

[link]

- Kincstári Takarékjegy I 6,5%

- Kincstári Takarékjegy II 6,75%


Aztán vannak Értékpapírszámlás változatok, de ezeket nem ismerem és a kamatjukat se:

[link]

- Prémium Magyar Állampapír

- Bónusz Magyar Állampapír

- Egyéves Magyar Állampapír

- Magyar Állampapír Plusz

- Fix Magyar Állampapír



márc. 11. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Miért venne a postán bárki értékpapírt? 🤔
márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BlackSword ***** válasza:
33%
Miért 1-es te hol vennéd???
márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itt olvasgatva Prémium vagy Fix változatot érdemes most venni, ennyit tudtam meg, de a kamat a valós inflációt meg se közelíti. Csak arra jó, hogy kevesebbet vesszen a pénz az értékéből.
márc. 11. 20:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Valaki le tudná írni, hogyha 100 ezret beleraksz Prémium vagy Fix papírba, akkor pontosan 1 év múlva mennyit veszel ki körülbelül mindent levonva?
márc. 11. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:

#2

Online, a Magyar Allamkincstárnál.

Merthogy ott nincsenek plusz dijak. Kártyával vásárolsz, és a visszautalás is díjmentes...

márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BlackSword ***** válasza:
A postánál sincsenek plusz költségek, mivel a mák függő ügynökeként végzi a tevékenységét...
márc. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:

"Valaki le tudná írni, hogyha 100 ezret beleraksz Prémium vagy Fix papírba, akkor pontosan 1 év múlva mennyit veszel ki körülbelül mindent levonva?"

A most kapható PMÁP: 99000+7900=106900

A FixMáp: 99000+7000=106000.

Ezek csak közelítő értekek, mert ki kell fizetned a mai napig felhalmozott kamatot és emiatt 100 ezer forintnál kevesebb névértéket fogsz kapni. És kevesebb, mint 1 év múlva lesz egy kamatfizetés. A kamatot újra be kell fektetned, hogy ne veszítsél pénzt. De a végeredmény kb. a fentieknek megfelelő lesz. Ha addig nem változik a netto 99%-os vételi árfolyam.

márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
PMÁP-ot próbáltam tavaly és az egész jól hozott, ha jól számoltam 10% felett.
márc. 18. 16:53
 9/9 krwkco ***** válasza:

"PMÁP-ot próbáltam tavaly és az egész jól hozott, ha jól számoltam 10% felett."

Az sűrűn változik, hogy éppen milyen PMÁP kapható. Egyre kevesebb kamatot fizetnek az új sorozatok. Ami tavaly volt az nem mérvadó, mert most már nem vásárolható.

márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!