Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás adás-vételi szerződés...

Lakás adás-vételi szerződés május 23.-átadással,lakás vétel ára ügyvédi letéti számlára lesz érkeztetve? Szerződés kötés ideje 2023.december 5.Vétel ár még nincs a letéti számlán mert még a vevő intézi a hitelét? Ilyen van?

Figyelt kérdés

Ügyvéd már sokkot kap mikor 2-hetente,számon-kérem a letét érkeztetésétől?

Szerződés szerint a május 23.bármikor felvehettem amennyiben a házból kiköltözöm.Én már vettem másik lakást,ki vagyok költözve kérdésem kötbért kérhetek erre az időre hiszen én már teljesítettem a szerződés rám eső részét?



márc. 17. 12:56
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen de nem kapsz semmit
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vevő fizetési határideje?
márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem szerződést,nincs rögzítve csak május 23.az átadás végső napja,mivel hitelből lesz véve a ház aszt tudom hogy a vevők még tavaly elindították a hitel kérelmet a szerződés után.

Vevőknek jellemeztem hogy én már kiköltöztem.

márc. 17. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nincs benne, akkor azt elég csúnyán elbaltázta az ügyvéd.
márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Május 23 még 2 hónapra van. Nem értem, mi a problémád? Az előtt szeretnéd megkapni a pénzt, hogy a vevő birtokba venné az ingatlant?
márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Írás szerint mikor kiköltözöm akkor kifizetik a lakás árát és most tessék nem tudják kifizetni,a május 23. az én utolsó átadási időpontom!Addig ki kell kötöznöm most itt vagyok kiköltözve pénz meg sehol?

Szerződésben csak arra van utalás hogy mi történik ha én nem adom át a lakást kötbér,kilakoltatás mert van közjegyzős papír is.

Pontosan ez áll a szerződésben a lakás átadás a után a ügyvéd a letétből köteles 5.-napon kifizetni a lakás árát ?!

Én már átadnám,tehát én teljesítettem a vállalt kötelezettséget.

márc. 17. 13:53
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én még mindig nem értem. Most akkor az van beleírva szerződésbe, hogy a "kiköltözés" utáni 5. napon belül kell kifizetni a lakás árát, vagy az, hogy az "átadás" után? Amíg a vevő nem veszi át a lakást, addig az nincs átadva, hiába kötöztél ki belőle.
márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem adtad át a lakást, akkor nincs miről beszélni.
márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt van a baj mit nem értenek alanyok?

Hát ha,megpróbálom?

-Május 23.kell a lakást átadnom!

-Szerződés,szerint amikor a lakást én átadom vevőnek akkor az ügyvédnek 5-napon belül a letéti számláról kikel egyenlíteni a vételárat.

-Kedden voltam ügyvédnél,ahol nyilatkoztam hogy a lakás átvehető,hétfőn vissza.De pénz nincs tudom ilyenkor mi a helyzet?

márc. 17. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Te ugye google fordítót használsz?
márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi nem világos,ha nem érti amit írok miért érdeklődik?
márc. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!