Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adott egy tavaly november...

Adott egy tavaly november 2.-án aláírt lakás adás-vételi szerződés a vevők hitelből rendeznék a vételi árat? Ami ez idáig nem történt meg ma voltam ügyvédnél,és még pénz sehol? Ilyen lassú a banki jelzálog ügyintézése? Ügyvédnek kell ellenőrizni,

Figyelt kérdés

LTP?Ugyan a szerződés szerint,március 30.-kell átadnom a lakást a vevőnek.

Most én március 14.-kell kifizetnem azt a lakást még decemberben le előlegeztem.Így nem tudom kifizetni mert a lakásom ára is bele van kalkulálva a jövőbeli házamba a másik pedig az hogy,úgy gondoltam már január,február környékére ki lesz fizetve vagy is a vevők ezt mondták?



márc. 11. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

"másik pedig az hogy,úgy gondoltam már január,február környékére ki lesz fizetve vagy is a vevők ezt mondták?"


Az hogy te mit gondolsz meg mások mit mondanak az üzleti világban teljesen irreleváns.


Ha szerződés szerint neked március 30-ig kell átadni a lakást akkor te miért mentél bele olyan üzletbe, hogy neked március 14-ig kell kifizetned?



Ez önmagában kockázatot rejt, ha biztosra akarsz menni akkor olyan feltételekkel kötsz szerződést és állapodsz meg a határidőkben, hogy te semmiképp be bukj abban az esetben ha a vevőd eláll a szándékától és emiatt neked meghiúsul az üzlet.

márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pontosan erről van szó,1-es,nekem ne magyarázón senki hogy 4-hónap alatt nem lehet egy hitelt felvenni.

Milyen bankok az ilyenek,nem tudnak dönteni hónapok alatt na ezért is nincs semmilyen banki kapcsolatom mert nem hittem el bankok hasba akasztós dumáját.

Gondolkodjon már ott az átadás és kifizetés között 2-hét átfedés van Mag rá repült egy általam idetárt részletre.

De érdemben nem tud hozzászólni,csak arra hogy nem így kellet volna.

Érti a kérdést? 1-es,idestova több 4-hónap alatt nem tudja a bank a hitelt eldönteni?!

Senki ne adjon el hitelre lakást,mert lehet hogy így jár mint én!

márc. 11. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit leírtál, akkor úgy látszik, igen, ilyen lassú ez az adott bank ennek az adott hitelfelvevőnek az esetében.
márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

"Senki ne adjon el hitelre lakást,mert lehet hogy így jár mint én!"


Nyugi nem vagyok olyan hülye, hogy az én fizetési határidőmet előrébb fixálom, mint azt a határidőt amire a vevőimnek teljesíteni kell a tranzakciót.


Én vagy megvárom ameddig kezemben az összeg, vagy ha lefoglalózzák az én ingatlanomat akkor azt az ingatlant amit én foglalózok egyrészt kisebb összegű foglalóval foglalózom, mint amit én kapom, másrészt későbbi időpontban állapodok meg a fizetési határidőt illetően, hogy legrosszabb esetben se bukjak pénzt. Ha a vevőnek nem jön össze a hitelt akkor így járt, bukja a foglalót amivel fedezem az én foglalómat, de nem kerülök mínuszba.


Értelmes ember így csinálja, az hogy te olyan hülye vagy, hogy belementél ilyen bizonytalan határidőkbe erről nem tehet a bank.

márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, valószínűleg valami gond van velük és nem kapnak kölcsönt, vagy még nem telt le a kiutalási időszak.
márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es ke de,okosnak tetszik lenni!

Fixálom a fizetési határidőt?

Banki hitel,bankok 30-nap alatt döntenek én ebben a hitben voltam,vagy akkor maga is azt cáfolja hogy a Magyarországi bankok több mint 4-hónap alatt nem tudnak elbírálni egy hitel kérelmet?!

Mert most ezt állítja!

Nem érdemes,olyannak eladni lakást aki hitellel vásárol 4-eske, ebben megerősít meg!

márc. 11. 14:27
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Látom gondok vannak a szövegértéssel. Én azt állítottam, hogy a worst-case szcenáriót tekintem alapul, engem nem érdekel, hogy mendemondák alapján 1 nap alatt intéznek hitelt vagy 5 év alatt, egy biztos, hogy én a saját fizetési határidőmet ahhoz igazítom, hogy semmiképp ne járjak rosszul.


Az én vásárlóimnak is szabok egy határidőt, ezt nekik kell tudni, hogy az adott banktól kapnak-e hitelt vagy sem, valamint minden esetben foglalót kérek. Ha nem teljesítik a fizetést a megadott határidőre, teljesen mindegy milyen okból kifolyólag akkor bukták a foglalót. Kb ennyi.


De azt csinálsz amit akarsz, nyugodtan hirdess 60-70 milliós ingatlant úgy hogy csak készpénzes vevők jelentkezését várod, biztosan tolongani fognak érte.

márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nézze,én nem érzem semmilyen módon hibásnak mert most maga avval pellengérez hiszen én csak egy jó hisze mű eladó vagyok,és elég időt adtam arra hogy vevő rendezze a fizetését.

Nem vagyok gyakorlót eladó bevallom de azért van az ügyvéd hogy,segítsen utamon de ezek szerint már az ügyvéd szakma se a régi.

Részemről azért kellemetlen mert már tavaly decemberben lefoglalkoztam azt a házat ahol az életemet tovább folytatom!

Most ez idáig ezt vették el tőlem mert ilyenkor az ember tervez és ezért roppant mód haragszom ügyvédre,bankra.

Ezentúl ígérem Vergilius mondása szerint élem életem.

Timeo Danaos et dona ferentes!

márc. 11. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig a vevődre kéne haragudnod, mert ő nem fizet.
márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A négy hónap valóban elég hosszú idő, de bankok a folyósítással hajlamosak kívárni a fizetési határidő szinte utolsó napját.
márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!