Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelenleg melyik fajta államköt...

Jelenleg melyik fajta államkötvényt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy negyedévente, vagy évente fizet. A legfontosabb, hogy a legbiztonságosabban várhatóan a legmagasabb hozamot fizesse, úgy hogy legalább a hivatalos infláció mértékét (de lehetőleg annál többet fizetve) is kövesse.

márc. 27. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mindegyik ugyan annyira biztonságos, és csak a PMÁP garantálja, hogy infláció felett fog fizetni, így a kritériumaid alapján úgy látom az a nyerő.
márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Ahhoz hogy ezt biztosra meg lehessen mondani, jövőbe kéne látni, hogy tudjuk hogy hogy fog alakulni az infláció.
márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"várhatóan a legmagasabb hozamot fizesse, úgy hogy legalább a hivatalos infláció mértékét"


Mert ugye elméletben olyan forgatókönyv is kialakulhat, hogy nem az inflációkövető állampapír fogja fizetni a legmagasabb hozamot.

márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3: "Mert ugye elméletben olyan forgatókönyv is kialakulhat, hogy nem az inflációkövető állampapír fogja fizetni a legmagasabb hozamot."


És azt esetleg lehet sejteni, hogy melyik állampapír lesz ez?

márc. 27. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg az államkincstárnál milyen papírok elérhetőek. Fogsz találni olyat, hogy FixMáp. Na, ez pont olyan papír ami egy ilyen forgatókönyv során jobban fog teljesíteni mint egy infláció követő papír.
márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Van arra adat, hogy jelenleg a fixmápból fogy a legtöbb, szóval a többség úgy gondolja, hogy az a nyerő. Az inflációt lehazudják..
márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Nincs olyan, amelyik megfelelne az összes, általad felsorolt kritériumnak.


Szóval, fullmindegy, hogy melyiket veszed, valójában mindegyiken veszítesz.

márc. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: Te miről beszélsz? Nyilván én is tudom, hogy a valós infláció magasabb mint a hazudott, de nekem a hazudott is mérvadó, mert a hallgatói szerződésem hitelének összege a hivatalos inflációval növekszik, szóval ha van állampapír ami a hivatalosnál is nagyobb hozamot ad, inkább azt venném.
márc. 28. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Kettőnk közül én pontosan tudom, miről beszélek, veled ellentétben. Te ugyanis kérdezni jöttél ide, én pedig válaszolni.


Én a hozamaimból élek. Te meg hitelből.


Szóval miről is beszélgetünk?


Ma ment az arany 1,5%-ot, benne voltam/vagyok, ez a tőkémre vetítve hozott bő 2% profitot. S még nincs vége a napnak. S nemcsak aranyat vettem, hanem olajat is. Az is ment tegnap óta közel 3%-ot. Ebben is benne voltam 2% tőkenövekedés erejéig.


S van még némi idexem és pár devizapárom trade-ben.


Csak ma.


S van az évben ~300 kereskedési nap.


Szerinted mennyire hoz engem lázba a "zinflácijó" meg a "zálampapír"? :D :D :D

márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha válaszolni jöttél, akkor akár érdemben is válaszolhatnál! Egy ekkora spíler befektető véleménye igazán hasznos lenne. Ha szerinted az összes állampapír szar, akkor is elárulhatod, melyik szerinted a legkevésbé szar jelenleg.
márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!