Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne lecserélni az...

Érdemes lenne lecserélni az állampapíromat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron raktam 500.000 Ft-ot a 6 éves PMÁP-ba (2028/K sorozat). Ez ugye még a 6,6%-os kamatozású. A mostani 2029/J sorozatnál azonban 11,75% a jelenlegi kamat.


Arra gondoltam, hogy a pénz felét, tehát 250.000 Ft-ot átrakhatnék a 2029/J-be. De nem tudom, hogy érdemes-e. Hiszen bár az induló kamat most magasabb, de ugye elvileg mindkét papír infláció + 1,5%-ot fizet. Vagyis jövőre, a kamatfordulókor átárazódnak, és akkor utána mindkettő ugyanúgy kamatozik majd. Vagy rosszul gondolom?


Lenne-e értelme átrakni ezt az összeget az új sorozatba, vagy minimális lenne rajta a nyereség? Pláne, hogy eladáskor van levonás, de van már felhalmozott kamat is, plusz az új sorozatot sem névértéken lehet most már megvenni...ebbe már belezavarodtam kicsit. Valaki tudna segíteni kiszámolni?



2022. okt. 25. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kamatfordulo függvényében 2-4 szazalek az amit nyersz ha atvaltod.
2022. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

junius 20-ig kb 4% előnye van az újnak.

Ebből lejön a 1% bünti,kb 3%-al leszel beljebb.

Felhamozott kamatokkal nem érdemes számolni mert nem befolyásolja annyira.

A későbbi kamatforduló(a réginek) később csökkenő infla mellett előny lesz,de jobb az ha most kapsz többet mert be tudod fektemi.

A futamidő csak 8 hónappal hosszabbodik.

Érdemes átrakni de ekkora összegeknél hatalmas előnyre ne számíts

2022. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


2029/J:

a kiszemelted 4,93%-ot fizet 2023.03.21.-én

a kiszemelted vételekor 0,5% a vásárlási veszteséged

a jelenlegi eladásakor 1% az eladási veszteséged

a jelenlegi eladásakor 6,6%/12*4=2,2% a kamatveszteséged

2022. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!