Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma hívott egy CIB bankos...

Ma hívott egy CIB bankos rakerestem a telefonszámra Googleben és sokan azt írták rá hogy kamu.ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Hívtak hogy egy olyan tranzakció történt ami elég fura volt mert 1 yen összegben vontak le pénzt tokyobol. Azt hittem hogy kamu már a telefon ranyomasa szélén álltam és akkor mondta hogy én is megtudom nézni és tényleg ott volt az az 1 yenes fizetés. Én a bankkártyámmal elég szkeptikus vagyok nem szeretem megadni a személyes adataimat de szerintem ez normális. Mondta hogy csak egy születési dátum kéne és anyum neve. Ez is fura volt hogy nem a bankkártyám adatait szeretné ezért gondoltam hogy igaz és amúgy az is volt le is tiltotattam a kartyámat.sokan azt írták a számra hogy csaló de nekem valahogy nem volt az pedig ugyan azzal a számmal hívták mint a többieket a csalók. Pedig a CIB oldalán is fent volt.
márc. 29. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csalo, valoszinuleg megadtad a kartyaadataidat olyan oldalon ahol nem kellett volna es lenyultak. Az 1 jenes terheles egy proba volt hogy mukodik-e a kartya, de szerencsedre a bankbiztonsagi rendszer megfogta.
márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szoval ha valaki ellopja a bankkartya adataidat, beterheli a kartyad 1 yennel es felhiv teged, akkor elarulod neki minden szenelyes adatod?


Ettol fuggetlenul lehet valodi a hivas meg lehet hogy nem az, igy latatlanban ennel tobbet aligha tudunk mondani.

márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
váó
márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ez is fura volt hogy nem a bankkártyám adatait szeretné ezért"


a bank sosem kér bankkártya/bankszámla adatokat telefonban, sms-ben, emailben...ezt azért illene tudni, kb minden bank weboldalán kint van láthatóan. és azt is, hogy pont személyes adattal szoktak azonosítani. az pedig név, születési idő, anyja neve.

márc. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én a bankkártyámmal elég szkeptikus vagyok nem szeretem megadni a személyes adataimat de szerintem ez normális."


valahol mégis megadtad, ha pénzt húztak le róla...

márc. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kijelzett telefonszám egyáltalán nem jelenti azt, hogy a hívás autentikus!

Tucatszámra vannak a neten VoIP-os szolgáltatók, ahol tetszőleges kijelezendő számot megadhat a csaló.

márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bankot vissza tudod hívni. A csalót nem.

Ha a kérted, hogy tiltsák le a kártyádat és a hívás végén letiltották, akkor a bankoddal beszéltél.

márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán megtörténhet ilyesmi akkor is, ha az ember nem adja meg gyanús oldalakon a kártyaszámát. Én ilyesmit sosem teszek, mégis egyszer felhívott a bankom, hogy észleltek egy 1 dolláros próbálkozást egy übereats-nél, nem hagyták, hogy átmenjen, de ugye tényleg nem én voltam?


Mikor mondtam, hogy tényleg nem én, akkor elmondták, hogy akkor a biztonság kedvéért tiltják a kártyát, és máris küldenek egy másikat.

márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!