Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt fel lehet venni igy?

Lakáshitelt fel lehet venni igy?

Figyelt kérdés

Szeretnénk párommal venni egy telket ( 8-10 millio)+ egy könnyűszerkezetes házat raepiteni ( 30 millió).

Kb 3 millio ft van eltéve, ebből az 5% os adót, valamint a vagyonszerzési illetéket fizetnénk ki.

Egyéb önerőnk nincs, de anyai ágon van egy 35-40 milliót érő lakás, amit felajanlunk a banknak fedezetként ( úgy tudom, önerő helyett elfogadják igy is).


A kérdésem az lenne, hogy a telekre külön kell felvenni hitelt, vagy lehet egybe is?

Ugyanazt az ingatlant elfogadják mind a 2 hitelhez fedezetként?

Ketten nettó 750.000 et keresünk.


Köszönöm


ápr. 4. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Minden hitel más és más így érdemes egyből a bankoknál érdeklődni, hogy erre adnak-e hitelt
ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az #1 írja - menj be a bankhoz és kérdezd meg.


Minden banknál más a policy, lehet, hogy valódi önerő nélkül nem hiteleznek, lehet, hogy a jelzálogként felajánlott ingatlan nem megfelelő, lehet, hogy a telek nincsen elég jó helyen, lehet, hogy a jövedelmed nem elég, lehet, hogy a melód nem elég jó nekik.


Ezért van egyedi hitelelbírálás.

ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fog menni. Kérdezzétek meg a bankot, de kétlem, hogy ez így működni fog.

Lehetséges, hogy a bank önerő nélkül is hitelez, ha a felajánlott zálogingatlan megfelelő értékű. Én is úgy vettem a lakásomat, hogy a szüleim háza lett a fedezet, önerő meg csak a foglaló volt.

Ha ugyanannál a banknál vesztek fel hitelt a telekre és az építkezésre, akkor az is működhet, hogy egy jelzálogra és egy hitelt fizettek, amiben mindkettő benne van.


Viszont nálatok így is kevés lesz a pénz. Kezdjük ott, hogy nektek ha jól értem 38 millió hitel kellene, a fedezetnek felajánlott ingatlannak meg max 70-80%-áig hitelez a bank, azaz jó esetben is csak 32 milliót kapnátok, de inkább kevesebbet. És vegyük még hozzá, hogy a mai kamatkörnyezetben olyan 280 ezer forint lenne a törlesztő havonta, ami sok a jövedelmetekhez. Lehet, hogy a JTM-be belefér, de okos ember a jövedelme nagyon max 30%-át költi hitelre.


Szerintem még gyűjtsetek, vagy nézzetek olcsóbb ingatlant, vagy menjetek külföldre.

ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem jól érted.

Az önerő az 20% lenne, ha lenne, de cserébe elfogad egy ingatlant.

Ez az ingatlan a város legdrágább utcajaban van, gondolom elfogadja.

Ráteszi a jelzálogot.

Az igazi fedezet az épülő ház lenne, az kepezne a fedezetet főleg.

ápr. 4. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Lehet jelzálog két ingatlanon is, de egy üres telekre nem fog a bank annyi hitelt adni, hogy az mindenre elég legyen. Mert a még fel nem épített házra nem fog akkora értéket számolni.


De még ha esetleg rá is bólint a bank, akkor se lenne elég a jövedelmetek, belefulladnátok a törlesztőbe!

ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!