Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adott egy ház adás-vételi...

Adott egy ház adás-vételi szerződés, a házban maradt az ingatlan bejegyzés nélküli tulajdonos aki mint élettartási közösségben vásárolt lakás tulajdonosa? Mára eladásra került az ingatlan, hiteleseknek lett eladva már tavaly évtől intézik a hitelt?

Figyelt kérdés

Még a mai napig nincs rendezve a vétel ár? A lakás használójának május 23.-kell kikötözni-e az ingatlanból. Szerződésben benne van amennyiben május 23. nem költözik ki akkor a vevőnek a lakás árából vissza jár a foglaló kétszerese? Plusz a tulajdonosnak a lakás ára illeti meg?

Ez szabályos? Mert hát a házat együtt vásárolták és a háznak van egy vételárára és a két tulajdonost megilleti, ház vételára az nem pókerzseton hogy szét osztja az ügyvéd? És nem is járandóság vagy bármi más. Szabályos egy ilyen lakás vételi szerződés?



ápr. 4. 14:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
"A jog és az igazság között elveszett az összefüggés, és ha meglelem, visszatérek!"
ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nem győzködök senkit ismerem magam nem vagyok olyan egyszerű gyerek!

Csak kíváncsi voltam ki mit lát ebbe a történetbe.

ápr. 4. 22:04
 23/25 anonim ***** válasza:
Senki nem lát bele semmit, mivel nem láttuk se a tulajdoni lapot, se az adásvételi szerződést.
ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg:

"Az ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos a jogait nem érvényesítheti az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagy az őt bejegyzési igénnyel rangsorban megelőző, jóhiszemű, ellenérték fejében szerzővel szemben. "


Tehát hiába vagy "ilyen" tulajdonos, ha nincs bejegyezve a tulajdonjogod az ingatlan nyilvántartásba!


Egyébként a feltett kérdésed valóban zavaros.


Ha az eladó miatt hiúsul meg a tulajdonosváltás, akkor a vevőnek a foglaló kétszeres jár vissza!


Öröklés: Akkor nyílik meg az örökség, amikor a tulajdonos elhunyt. Addig nincs olyan, hogy majd öröklök, tehát egyben bejegyzés nélküli tulajdonos vagyok az örökölni vágyott ingatlanban. Gondolom, ez logikus.


Elbirtoklás: Majd ha a bíróság megítéli, hogy valóban fennállnak az elbirtoklás feltételei, akkor a földhivatal bejegyzi az elbirtokló tulajdonjogát az ingatlanra, addig semmilyen módon nem rendelkezhet az ingatlan felett, maximum engedély nélkül, jóhiszeműen használja tovább.


Élettárs jogai: Adott esetben bírósági úton követelhetsz részt (tulajdonrészt, vagy pénzbeli megváltást) azzal az ingatlannal kapcsolatban, ami jogilag nem a te tulajdonod, de a létrehozásához/megszerzéséhez akár anyagilag, akár más módon (raktad a téglát) hozzájárultál.


"élettartási közösségben vásárolt lakás"

Élettársi közösségben úgy is lehet lakást vásárolni, hogy a másik félnek semmi köze nincs hozzá. Mondjuk mert szülők ajándékozták hozzá a pénzt, és abból vette az egyik fél.


Még mindig azt mondom, tulajdonos az ingatlanban az, aki a földhivatali nyilvántartásban szerepel. Ebből részt szerezni gondolati síkon nem lehet, maximum szerződéssel, egyezséggel, bírósági ítélettel.


"amennyiben május 23. nem költözik ki akkor a vevőnek a lakás árából vissza jár a foglaló kétszerese? Plusz a tulajdonosnak a lakás ára illeti meg?"

Az első rész érthető, a másik része nem...

ápr. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Csak kíváncsi voltam ki mit lát ebbe a történetbe."

Aki egy érthető kérdést sem képes feltenni, miért vár értelmes válaszokat?

ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!