Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy ingatlanra a NAV adotartoz...

Egy ingatlanra a NAV adotartozas miatt vegrehajtasi jogot jegyeztet be, aki tartozi 1/3 tulajdonosa az ingatlannak. Mit jelent ez, mi tortenik? 900 ezer a tartozas.

Figyelt kérdés
dec. 29. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Itt az ideje kivásárolni az illetőt.
dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi. Es ha ez nem megy, mit csinal(hat) a Nav?
dec. 29. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Már most kezdj el albérletet keresni!
dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A NAV elárverezi az 1/3 ingatlant. Ha jól tudom a kikiáltási ár feléig mehet lefele is a licit. Aztán aki megveszi az lesz az 1/3 tulajdonos.
dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

" Mit jelent ez, mi tortenik?"


Ez azt jelenti, hogy az ingatlan 1/3 részére bejegyezte a NAV a végrehajtási jogot. Ha más módon nem tudja behajtani a tartozást rövid időn belül, akkor az ingatlan 1/3 részét elkezdi árverezni. Az árverezés előszele, ha becsértéket közöl az adóssal és a többi érintettel (többi tulajdonos, stb.). Ha ez megtörténik, akkor sejtheted, hogy árverezni készül.


Az adós lakhatását szolgáló ingatlant a végére szokták hagyni. Amikor már tényleg másképp nem megoldható a hátralék rendezése, csak az ingatlanban lévő tulajdonrésze árverezésével.

Ilyenkor van lehetősége a többi tulajdonosnak, hogy úgymond "kivásárolja" az adóst az ingatlanból.

Az adós viheti is a vevőt, ha a becsértékközlés már megvolt. Ilyenkor a NAV végrehajtó az adós által vitt vevőnek értékesíti árverés hatályával ugyan, de árverésen kívül azt a tulajdonrészt. Kizárólag becsértéken vehető meg, alku nincs. Ha jól emlékszem, ilyenkor kp-ban kell perkálni a végrehajtónál...

dec. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehat a 2/3os papiron megveszi az 1/3ot es kifizeti a 900 ezret. Arverezes nelkul. (?)
dec. 30. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Mondtam, hogy becsértéken veheti meg az az illető, akit az adós visz, mint vevőt a végrehajtóhoz. Tehát nem 900 ezerért, hanem a végrehajtó által közölt becsértéken! Mit nem értettél az írásomban?
dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...azt is mondtam, hogy ez árverés hatályával ugyan, de árverésen kívüli értékesítés lesz. A végrehajtó által kiadott iratok alapján írja majd át a földhivatal a tulajdonjogot. Úgymond, "adásvételi szerződést" helyettesít majd vele.
dec. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocs, zanzásítottam. Arra céloztam, hogy ez a helyzet nem akkora para akkor. Mert a 2/3 tulajdonjoggal rendelkező megveszi (tökmindegy mennyiért, lényegtelen most) az 1/3-os tulajdonrészét és csá, probléma megoldva. Főleg, ha egy házaspárról van szó.


De ne legyél ideges, fogadd el, hogy az emberek felfogóképessége különböző. A többségé silány. :)

Üdv!

jan. 3. 16:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké!


"az emberek felfogóképessége különböző. A többségé silány. "


Igen, sajnos én is egyre inkább tapasztalom...

jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!