Bankszámla díja mennyi?

Figyelt kérdés
Jó napot mindenkinek. A következő kérdésem lenne. Adott egy bankszámla OTP-nél Zöld Tempó számlacsomag a neve. Ezen a számlán az elkövetkezendő években nem lesz jóváírás és terhelés sem, annyi terhelés lesz rajt ami a bankot megilleti (netbank ára, számlavezetési díj, kártya díj stb.) ennek ellenére ezt a bankszámlát nem szeretném megszüntetni.Jelenleg a számlán 250000-Ft van az lenne a kérdésem, hogy ha ez az összeg kizárólag a bankszámla fenntartására fog felhasználódni akkor körülbelül ez mennyi ideig fogja fedezni ennek a bankszámlának a költségeit, hogy az egyenleg ne menjen mínuszba? Éves szinten mennyi egy ilyen bankszámla fenntartási költsége ha nincs egyetlen egy tranzakció sem? Amit elvileg von a bank az a netbank ára a számlavezetési díj és a kártya éves díja, SMS értesítés is van a számlához de mivel nem lesz pénzmozgás így azt nem von le a bank kivéve ha ennek a szolgáltatásnak is van egy alap díja használattól függetlenül.Ezeknek az ismeretében éves szinten mennyibe kerülne nekem ennek a bankszámlának a létezése? Valamint ha nincs semmi pénzmozgás a számlán akkor ennek ellenére készül havi bankszámla kivonat vagy ilyenkor nem készít a bank?
ápr. 7. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az OTP honlapján fenn kell legyen a csomag leírása és abban ezek a költségek. De pl az is lehet, hogy ha nem érkezik rá minden hónapban x összeg, akkor azért is vonnak még le. Tesómnak pont emiatt az OTP nagyon hamar lenullázta a nem használt számlát, de nem tudom, milyen összeg volt rajta.
ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

Számlavezetési díj, zöld bankszámlakivonattal 904 Ft/hó

OTPdirekt (telefonos ügyintézői szolgáltatás, internetes szolgáltatás, mobiltelefonos szolgáltatás) - Alap díj 158 Ft

Éves kártyadíj. A kártyától függ.


Remek módja 250 ezer ft elcseszésének. :-)

ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Remek módja 250 ezer ft elcseszésének."


18-20 év alatt?

ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi miatt nem akarod megszüntetni a számlát, ha egyszer nem használod?
ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bank holnapján biztos fent vannak a lakossági hirdetmények a részletes díjazási listával, onnan ki tudod számolni. De én a helyedben inkább megszüntetném ezt a bankszámlámat, és átvinném a pénzem egy másik bankba, ahol van feltétel nélküli (!) ingyenes bankszámlavezetés. Ha bankkártyát nem igényelsz azokra az évekre, amikor csak parkoltatod ott a pénzed, akkor még a kártya díját sem vonják tőled.
ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!