MBH Bank IBAN szám?

Figyelt kérdés

Milyen formátumban van?


Az online kalkulátorok nem mondják meg biztosan, hogy valóban helyes-e.


Hétfő reggelre kéne és nem találom a szerződést. :(



ápr. 7. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mobil appon rámész a "Bankszámlák" részre, ott van az IBAN is.

Hogy érted, hogy milyen formátum? Az IBAN maga a formátum, ez a "nemzetközi bankszámlaszám" rövidítése, Magyarországon HU és 28 szám.

ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bank számla számot / bank számla kivontatott kaptál már? Mert azon is rajta kell lennie! Én ugyan OTP-S vagyok De az OTP-nél igy néz ki az IBAN szám: IBAN: HU97 és a 24 jegyű számla szám. A HU97-es kód az OTP-é!
ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig ezt használom:


[link]


#1 HU + 26 számjegy.

#2 Nem minden OTP-s IBAN eleje HU97, ez a számlaszámtól függ.

ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Oh, persze igen, a HU-val együtt 28 karakter, de HU + 26 számjegy, teljesen igaz, köszi.
ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fent linkelt kalkulátor nyilván helyes, de megértem azt is, ha ilyenben nem bízol.


Ha postai kivonatot nem kapsz, PDF-ben netbankból nem tudod letölteni?


Korábban melyik bank ügyfele voltál? Én Takarékbanké és ott a kivonaton (PDF is) rajta van mindig az IBAN is.


De szerintem netbankban is látszania kell


A HU kezdet az biztos. Utána két szám fog következni ami matematikai művelettel jön ki.

És végül a maradék 24 szám 6x4-es csoportokban pedig az általad is ismert bankszámlaszámod. Csak nem 3x8 karakterként csoportosítják, hanem 6x4, de az lényegtelen.


Tehát ilyet képzelj el.


Ha a számlaszámod például mondjuk ez: 66900052-30259826-00000000 akkor az IBAN mondjuk így fog kinézni: HU17 6690 0052 3025 9826 0000 0000


A HU utáni két szám totál csak hasraütésszerű, a számlaszám első nyolc karaktere létező mert az enyém is így kezdődik (adott bankfióktól függ) utána a többi megint csak hasraütésszerű.

ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Azóta megtaláltam. 😁
ápr. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!