Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a hitelkárty...

Mi a véleményetek a hitelkártyáról ?

Figyelt kérdés
Kinek jó ez ? Az én ismeretségi körömben szinte senkinek nincsen de mindenki úgy van vele, hogy aki kiváltja az szinte egy életre eladósítja magát. Egy távoli rokonnak volt egy aki be is fürdött vele. Még a 2000-es évek eleje közepe felé volt valami olyasmi dolog, hogy 3 havonta raktak neki rá x százezer forintot és ha elköltötte ha nem akkor ki kellett fizetnie. Nektek mi a tapasztalatotok ?

ápr. 13. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak aki mindig időben vissza tudja fizetni amit elköltött róla, és ki tudja használni a visszatérítési bónuszokat.
ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
100%

"3 havonta raktak neki rá x százezer forintot és ha elköltötte ha nem akkor ki kellett fizetnie. Nektek mi a tapasztalatotok ?"

Ilyen nincs. Az lehet, hogy felajánlották neki, hogy 100 ezerrel növelik a hitelkeretét. De ha nem költi el, akkor nem növekszik a költsége. A hitelkártyánál nincs készenléti díj, mint egyes számlahiteleknél volt.

ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek mi a tapasztalatotok ?"

Nekem van két hitelkártyám jelentős összeggel. Egyrészt arra használom őket, hogy rövid lejáratú diszkont kincstárjegyeket vegyek és az árát havonta visszautaljam a hitelkártyára. A kamat az enyém. Ez főleg akkor volt buli, amikor még 14% volt a DKJ hozama. Akkor kb havi 20 ezret kerestem ezzel. Tudom, nem sok, de csak egy-két kattintás és az öröm, hogy a bankok fizetnek nekem. Kétszer hibáztam el a visszafizetést, de a veszteség kb. 20-ad része volt annak, amit összesen kerestem.

Most már a DKJ alig fizet valamit, de pl. a pénzforgalmat akkor is biztosítja az ingyenességhez a prémium számláimon, ha semmit nem utalok be.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

Emellett hitelkártyával vásárolok. Az is 1-2%.

De a hitelkártya nem való olyan embernek, aki többet költ, mint amennyi jövedelme van. Az ilyen illető magas kamatokat fog fizetni.

ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van, mindent azzal veszek. Másfél év alatt 60k cashback összegyűlt. Akció keretében meg szokott lenni 0% kamat részletfizetés drágább cuccokra. Eddig semmi kamatot nem fizettem. Nekem nagyon kényelmes.
ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem évekig volt, de sok értelmét nem láttam, így lemondtam. Nem tettek arra semmit x havonta. Van egy hitelkeret, amit teljes mértékben kilehet használni. Nekem 1,3 millió forint volt, max a felét lehetett ATM-ből kivenni, de az azonnal kamatozott, a vásárlás kamatmentes 45 napig. Havonta a hitel 5%-át kellett visszatörleszteni. Persze vannak kedvezmények is, ha hitelkártyával vásárol valaki, és ezt okosan ki is lehet használni. Magyarországon ennek nincs kultúrája, Amerikában meg szinte csak azt használnak.
ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"hogy aki kiváltja az szinte egy életre eladósítja magát."

Ezt csak azok az idióták csinálják, akik kihasználják a havi hitelkeretet, de csak a minimum összeget fizetik vissza, mert akkor tényleg óriási kamat jön rá az összegre. Ha okosan használod, akkor semmi gond nincs vele: annyit kell havonta költeni, amennyit a határidőre vissza is tudsz fizetni. Akkor nincs semmiféle kamat.

ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is volt korábban, amikor még 3-4% visszatérítés is volt bizonyos árukra, de aztán megszűntek az ilyen szintű kedvezmények.

Aztán magának a kártyának megnövekedtek a költségei, meg volt egy alkalom, hogy megfeledkeztem az időben való visszatérítésről valami miatt: akkora kamatot vágtak a nyakamba, hogy egyből semmis lett az az évi pár 10ezer visszatérítés.

Nemsokára lemondtam a kártyát emiatt, nem igazán használtam ki ezeket a lehetőségeket.

ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!