Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi számláról pénzfelvéte...

Külföldi számláról pénzfelvétel. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy Angliai számlám a Halifax banknál, hazaköltöztem és használtam/használnám, de a kinti telefonszámomat közben megszüntették. Most kéri a bank a belépéshez, (néha szokta csak kérni, de onnantól folyamatosan) Ha valahogy felhívom innen a bankot tudnak ezzel kezdeni valamit? Vagy mit tegyek? Ugye nem kell kimenni ehhez?

ápr. 15. 11:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Utalásra gondoltam nem pénzfelvételre.
ápr. 15. 11:38
 2/3 Aktív Szál ***** válasza:
100%
Ezt mi nem fogjuk tudni megmondani, csak a bank. Felhívod őket, előadod a szitut és ha szerencséd van, akkor személyes adatok alapján beazonosítanak és megoldják neked az utalást. De ez attól függ, hogy mi a policy az adott banknál.
ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bankja válogatja, hogy mennyire rugalmasak. Ismerőseim arra szoktak panaszkodni, hogy a magyar bankok és hivatalok sokkal rugalmatlanabbak, mint az angolok és folyton szívnak vele, amikor kintről próbálnak vele, bármit próbálnak kintről elintézni, mert itt mindent csak személyesen, papíron, csak magyar telefonszámmal, stb. lehet intézni.


Ne azt mondd nekik, hogy (tartósan/végleg) hazaköltöztél, hanem hogy átmenetileg külföldön tartózkodsz és ezért szeretnéd a telefonszámot módosítani, mert közben a régi számod megszűnt és így nem kapod meg az SMS-eket.

Viszont pont azért, mert ha csaló lennél is ugyanerre hivatkoznál, esélyes, hogy ezt nem fogják hagyni csak úgy bemondásra, hanem valahogyan hitelesítened kell számukra, hogy tényleg te vagy a számla tulajdonos. Itt már az a kérdés, hogy ők mennyire óvatosak/alaposak, mik a saját belső szabályaik.

ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!