Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyával történő fizetésn...

Bankkártyával történő fizetésnek van-e felső határa?

Figyelt kérdés
A bankszámlámon levő pénzmennyiség és az vásárlási limiten kivül. Például lehet-e pl. 20 millió forintot kifizetni kártyával terminálnál? (nekem nincs ennyi pénzem, csak a példa kedvéért írtam)

ápr. 16. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak az említett korlátok vannak. Én már fizettem többmilliót kártyával, állampapírt vettem, de az netes fizetés volt.

Simán el tudom képzelni, hogy mondjuk egy lakásfelújításhoz az anyagokat is így fizetik (feltéve hogy nem utalással), vagy veszel egy komplett konyhát az Ikeában, a pénztárnál meg kifizeted kártyával.

ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aktív Szál ***** válasza:
Simán ki lehet vele fizetni milliókat, bár a tranzakciókat kezelő rendszernek lehetnek korlátai. Pl. a NAV EPOS rendszere (ahol az adókat lehet befizetni) maximum 10 millió forintot enged egy tranzakcióval.
ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!