Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan érdemes bankolni EUR...

Hogyan érdemes bankolni EUR bevétel és HUF kiadások mellett?

Figyelt kérdés

Fizetést EUR-ban kapom külföldi cégtől, de Magyarországon élek, forintban költök.


A pénz EUR számlára jön egy magyar bankhoz. Van hozzá EUR bannkártyám, amiről aktuális napi árfolyamon váltva tudok vásárolni, illetve van HUF hitelkártyám, amibe forintban tudok vásárolni és havonta egy összegben vissza tudom fizetni kamatmentesen.


Töröm a fejem, hogyan lehetne optimalizálni a költségeket.


Ti hogyan csinálnátok?



ápr. 24. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Revo, wise.
ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Aktív Szál ***** válasza:

Nálam ugyanez a helyzet. Én simán a banki devizakártyát használom. Gondolkodtam a Wise-on, de összehasonlítottam és nagyon minimális a különbség a bank és a wise váltási árfolyama között, nekem az nem éri meg.

Simán a devizakártyával elköltöm, meg be van állítva egy rendszeres utalás, amivel küldök pénzt a normál forintszámlámra.

ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A költség optimalizélés alatt csak a deviza eladási és közép árfolyam közötti különbség zsebben tartását érted, vagy mást is ?
ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szempont lehet a banki költségek minimalizálása, esetleg szélesebb körű befektetési lehetőségek is.
ápr. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Revolutra átviszed avagy banknál átváltod. Pl Erste-nél havi 500e forintig középárfolyamon lehet váltani.
ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!