Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású diákhitel...

Szabad felhasználású diákhitelt felvenni és lakásfelújításra fordítani. Jó vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és szülői segítséggel vettem egy felújítandó garzonlakást.

Van jó pár dolog amit fel kéne újítani a lakásban.

Nekem is van még pénzem, de gondoltam arra is hogy max 1 milliót felvennék diákhitel formájában és lakásfelújításra költeném.

Ennek a kamata jelenleg 7,99%


Megérné így szabad felhasználású diákhitelt felvenni vagy sem?



ápr. 27. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudhatnánk, hogy neked megéri-e?
ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Egyéni döntés. Neked kell mérlegelni.
ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

A szabad felhasználású diákhitel felvétele lakásfelújításra összetett kérdés, és a döntés meghozatalakor számos tényezőt kell figyelembe venni.


Előnyök:


Gyors finanszírozás: A diákhitel gyorsan igényelhető és folyósítható, ami megkönnyíti a felújítási munkálatok elindítását.

Kedvező kamat: A jelenlegi 7,99%-os kamat mértéke alacsonyabb, mint sok más piaci hitel kamata.

Hosszú futamidő: A diákhitel akár 15 éves futamidővel is igényelhető, ami alacsonyabb havi törlesztőrészletet eredményez.

Adókedvezmények: A diákhitel kamata után adókedvezmény igényelhető, ami csökkenti a hitel összköltségét.


Hátrányok:


Adósság: A diákhitel egy adósság, amit vissza kell fizetni, ami terhet róhat a jövőbeli jövedelmére.

Kamatköltség: Még a kedvező kamat mellett is kamatot kell fizetni a hitelösszeg után, ami növeli a hitel összköltségét.

Kockázat: Ha nem tudja időben törleszteni a hitelt, az késedelmi díjakhoz és további költségekhez vezethet, sőt akár a jövedelmének lefoglalásához is.


Egyéb szempontok:


Jövedelmi helyzete: Fontos mérlegelni, hogy meg tudja-e engedni magának a hitel törlesztését a jelenlegi jövedelméből. Ne feledje, hogy a jövőben a jövedelme emelkedhet, de csökkenhet is.

Felújítási költségek: Pontosan becsülje meg a felújítási munkálatok költségét, és győződjön meg róla, hogy a diákhitel fedezi az összes kiadást.

Alternatív finanszírozási lehetőségek: Fontolja meg más finanszírozási lehetőségeket is, mint például a lakáshitel, a személyi kölcsön vagy a megtakarítások felhasználása.


Döntéshozatal:


A fenti előnyök és hátrányok gondos mérlegelése után Önnek kell eldöntenie, hogy a szabad felhasználású diákhitel felvétele a lakásfelújítás finanszírozásának legjobb módja-e. Javasolt, hogy kalkulálja ki a hitel összköltségét, és hasonlítsa össze más finanszírozási lehetőségekkel. Ezenkívül konzultáljon pénzügyi tanácsadóval, aki segíthet a döntés meghozatalában.


Ne feledje: A diákhitel egy komoly kötelezettségvállalás, és csak akkor vegyen fel hitelt, ha meg van győződve róla, hogy képes lesz azt visszafizetni.

ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Ha a felújított lakás értéke nagyobb lesz annyival, mint a visszafizetendő tőke és kamat, akkor mint befektetés is megéri. Hiszen a megtakarításod/vagyonod összege annyival nő a hitellel párhuzamosan, az ingatan piaci értékében kimutatva.


Viszont ahogy fentebb is írák, ez is egy tétel, ami a jövőbeni hitelképességedet rontja. Bár jellemzően azért diákhitel mellett ha van leglaább egy gar. bérminimumos stabil jövedelmed, azért adnak még hitelt.

Vagy ha nagyobb összegről van szó,akkor a jövőben esetleg pont a Diákhitelt is kiválthatod később pl egy kedvezőbb jelzálog alapú hitellel, ahol pont hogy a felújított ingatlan értéke nyújt majd stabilabb fedezetet a hitelezőnek.


Godolod saját lakhatás a cél, ha esetleg mg felújítva ki is tudnád adni, akor tudnál érezhetőbben gyarapodi, úgy hogy a hiteltörlesztés fedezetét adná bérleti díj egy része, a többi meg mehetne megtakarításba, vay egy olcsóbb lakhatás finanszírozsra ( pl. albérlet, bérelt szoba, munkahelyi szálló, stb. ) azon felül, hogy a felújíott ingalan piaci értéke is magasabb lenne a jelenlegi nem felújított állapotú ingatlan piaci értékénél, így mit vagyon és megtakarítás is jobban gyarapodna amia futemidő végéig fedezetet is tud egyben biztosítani, vész esetére is.

ápr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Én is így oldottam meg a lakás berendezését. Nem biztos, hogy át tudtam volna csúszni a hitelbírálaton még egyszer, mert nem volt adóstárs a lakáshitelbe bevonva. Annyiból jó, hogy a jelenlegi kamatok mellett némileg kedvezőbb a feltétel. Ezt év végén el is küldik levélben, hogy mennyi volt a kamatkedvezmény mértéke. Míg a személyi kölcsönnél a bank vonja az esedékes törlesztő részletet. Én már elkezdtem előtörleszteni, egy-másfél év alatt várhatóan vissza is tudom fizetni. Nincs díja az előtörlesztésnek. Egy személyi kölcsön nem ennyire rugalmas.
ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!