Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért gondolják, hogy rossz...

Miért gondolják, hogy rossz ötlet a 10% önerő?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés mert lehet a bank nem adna egy kis panelre 10% önerőre hitelt. De ha mégis, én 220 ezret fizetek albérletre rezsivel együtt már 3 éve. 5 éve van normális munkahelyem és 500 nettót keresek. Ha az albérletet tudom fizetni évek óta, akkor a hitelt miért ne tudnám fizetni? Sokan ellenzik ezt de én nem látom, hogy miért lenne nehéz nekem fizetni mondjuk egy havi 180 ezres hitelt, ha 3 éve stabilan fizetek ennyit albérletre.

Mivel lenne másabb nekem ha adnának a 4 milliós spórolt pénzemre egy kis panel lakást? Miért lennék felelőtlen?


márc. 2. 20:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Persze egy 23 milliós legolcsóbb panel lakással számolva. Van már ennyiért is elvétve.
márc. 2. 20:07
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Ez addig szép és jó ameddig 500 nettót keresel havonta. A probléma ott kezdődik amikor beüt egy válság, kirúgnak, nem találsz új állást, nyakadon van 50 milliós hitel amit nem fogsz tudni fizetni, aztán majd mennek szépen a végrehajtók te meg mész a híd alá. Személyes véleményem szerint aki nem képes egy lakás árát összegyűjteni az életképtelen.
márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát részben értem a felvetést, na de ha 4 millió helyett 8 lenne, ha még hosszú éveket gyűjtenék. Mivel lenne jobb? Ugyanúgy lenulláznám magam. Ugyanúgy keresnék. Tehát ez a történet ugyanúgy előfordulhatna. Nem értem a logikát. Nyílván 50 milliós hitelt nem vennék fel.
márc. 2. 20:21
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy értelmes logikán alapuló érvelés jó lenne, hogy megértsem mi a különbség.
márc. 2. 20:22
 5/17 anonim ***** válasza:
500ból 220 at kifizetni egy albérletre pénzpazarlás.
márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát lehet de nekem megéri mert komfortos, újépítésű. De elvoltam panelben tizenévig sajátnak az is jó lenne nagyon.
márc. 2. 21:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért rossz, mert akinek csak 10% önrésze van, az nincs abban az anyagi helyzetben, hogy egy ekkora hitelt bevállaljon. Soktízmillió hitelt felvenni óriási kockázat és felelősség és nagyon könnyen bele lehet bukni. Aki nem tudott nagyobb önrészt összeszedni, az még nem elég felnőtt egy ekkora hitelhez.
márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor 4-5 év múlva amikor sikerül összeraknom dupla ennyi önerőt lehet felnőttebb leszek. Teljesen még mindig nem értem mert akkor is előfordulhat az hogy kirugnak. És ugyanúgy lenulláz az önerő. Na de ez van. Gyűjtögetni kell! :D
márc. 3. 09:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem értem mit nen értesz.
márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ha most nullázom le magam akkor is le nullázom magam. Ha 5 év múlva nullázom le magam a dupla annyi önerővel, akkor se marad félre tett pénzem egy darabig. Maximum az egyetlen értelme hogy valamivel kevesebb lenne a törlesztőrészlet.
márc. 3. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!