Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes most pénzt...

Mibe érdemes most pénzt fektetni? Állampapír, arany, részvény stb. mi érné meg?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemen tanulok, de korábbi munkából összejött egy kis megtakarítás. Jelenleg 1 millió forintom van, ami gyakorlatilag "porosodik" a szekrényben, és van 1 millió, amin tavaly KTJ-et vettem, ez majd néhány hét múlva jár le. Ezt a 2 milliót szeretném valamibe befektetni, van néhány ötletem, de kíváncsi lennék, hogy mit ajánlotok, ti mit csináltatok ezzel a pénzel, ha beakarnátok fektetni.

ápr. 29. 17:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

"ma 17:44"


Kihagytad hogy victory módszerrel. Szivesen.

ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem hagytam ki semmit. Én vagyok az egyetlen, aki a kérdező mindhárom kérdését maradéktalanul megválaszolta.


Én ugyanis válaszolni járok ide, nem személyeskedni és trollkodni, mint te.


Nem véletlen, hogy hosszú ideje én vagyok a top1 az Üzlet és pénzügyek toplistáján. (S ezen az sem ront, hogy lepontozod az általam leírt, cáfolhatatlan tényeket.)


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__toplista

ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
56%

S még egy dolog az előzőhöz.


Én nem "véleményeket" írok, hanem azt írom le, amit csinálok 20 éve.


A tapasztalataimat.

ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
Van olyan módszer a forexen amivel nem lehet bukni?
ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudod nélkülözni június 15-ig, akkor 2,5 milliót adok vissza.

Ha érdekel írj privátban, tudom bizonyítani, hogy komoly és megbízható vagyok.

Addig eldöntheted mibe fektetsz 2,5 milliót.

ápr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
61%

@14


Minden vállalkozásnak vannak költségei. Bérleti díj, rezsi, üzemanyag stb.


Bizonyos értelemben a tőzsdei kereskedés is egyfajta "vállalkozás" (= önálló tevékenység, mely jövedelemszerzésre irányul). Az időnként elszenvedett veszteségek (pl. a kiütött stoploss) ennek a "vállalkozásnak" a költségeihez sorolható.


A sikeres tőzsdei kereskedés (beleértve a forexet is) kipróbált, működő stratégiák alapján történik. (Nem vakon, nem szerencsére bízva az eredményt.) Egy stratégia akkor tekinthető sikeresnek, ha a nyereség több, mint a veszteség. Jó esetben többszöröse.


Szóval, bármilyen stratégiát használsz is, mindenképpen lesznek veszteségeid. Ez a vállalkozásod költsége. Ám, ha jól csinálod, a nyereséged mindig (sokkal) több lesz, mint a veszteséged.


Vannak egyébként kisebb kockázattal járó stratégiák, pl. a carry.

ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Kreálj magadnak egy tőkegarantált befektetést államkötvények és valamely részvényindexre szóló call opció megvételével. A call opciók vételára az államkötvényeid hozamával egyenlő legyen, az államkötvények lejáratig teljesítsék az indulótőkéd összegét kifizetésekben. Így legrosszabb esetben annyi pénzed lesz, mint induláskor (ez persze reálértéken veszteség, de ugyanannyi mint ha a szekrényben rohadt volna), legjobb (ritka) esetben pedig egy combos nyereséget realizálsz az opcióval.
ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
33%

12: 10+ éve itt vagyok, de soha még csak nem is volt róla tudomásom, hogy létezik bármilyen toplista...

Mi alapján kapjuk a pontokat?

ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
63%

Itt tudsz erről olvasni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/help

ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár"

Te jó ég! Mért adnak pontot morális lezüllöttségért és büntetik az indivídumot?

Tulajdonképpen akkor minél kevesebb pontja van valakinek ez alapján, annál értékesebb ember.

ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!