Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kaptam levelet a MOKK-tól,...

Ha kaptam levelet a MOKK-tól, átvettem, de nem reagáltam rá 15 napon belül, sajnos nem voltam itthon, és átvette helyettem más, akkor inkasszó kerül a számlámra, vagy kapok külön egy kirendelt közjegyzőtől levelet?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyzőtől kapsz majd egy végrehajtási lapot, amin fel lesznek sorolva azok a tételek, amelyeket be kell fizetni.


Ha nem tudod egyben befizetni, akkor tudsz kérni részletfizetést.


Ha nem reagálsz rá, akkor jön csak az inkasszó.

ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor azt a papírt nem a MOKK-tól kapom majd, hanem kirendelik egy közjegyzőnek ugye?
ápr. 30. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

A MOKK nem jogosult végrehajtást végezni. Ő csak "követel", de nem hajt végre.

A közjegyző azért kell, mert általa állítódik ki egy végrehajtási lap, ami a végrehajtási eljárás lefolytatásának alapja -> végrehajtható okirat.


Egy önálló bírósági végrehajtó (ÖBV) fog inkasszót tenni a számládra, nem a MOKK és nem is a közjegyző.

máj. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Az ÖBV névjegyzékét itt találod ->


Ezek közül fog valaki foglalkozni az ügyeddel. Általában lakóhely szerinti illetékesség a kiosztási elv.

Ha például Esztergom környéki vagy, akkor vagy dr. Harai, vagy dr. Dócs, vagy dr. Fiedler fogja megkapni az ügyed végrehajtásra.


[link]

máj. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!