Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felhívtak az mbh-tól ,hogy xy...

Felhívtak az mbh-tól ,hogy xy (már nem emlékszek a nevére) megpróbált 72000 forintot ellopni a számlámról és mondták ,hogy töltsem le az Anydesket. Csalók lettek volna?

Figyelt kérdés
Előszőr furcsáltam mert k&h nál vagyok nem mbh-nál azt ugye elmondták hogy mi a helyzet letöltöttem a gépemre az anydesket (mert hogy ezzel elvileg minden nagyon biztonságos lesz legalábbis ezt mondták) az feldobott valami számot azt elmondtam nekik és igazából ennyi. Banki adatot bankszámlaszámot ilyesmit nem kértek. Majd pár órával késöbb megint felhívtak valamit mormogott a telefonba majd letette.

máj. 13. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Amíg anydesk van a gépeden, addig ők is be tudnak lépni a netbankodba, nagy valószínűséggel. Az anydesken keresztül irányítani tudják a gépedet, ezen a bankkártya letiltása nem segít. Töröld az anydesket és szólj a bankodnak.
máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Volt 92000 a kártyámon egy atm-ben ebből levettem 90000-et holnap egyeztetek a bankal.

A gépemet meg alaphelyzetbe helyezem.

máj. 13. 22:19
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
Alaphelyzetbe? :))
máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért az Anydesktől önmagában nem kell betojni, nem egy kémprogram. Nem tudom van-e más beállítás, de a mi gépeinken is van és mindig böfög, ha más csatlakozni akar, mindig engedélyezni kell és meg kell adni a másik félnek az új kódot.

Akkor van baj, ha az első hozzáférésnél telepítettek valami kémprogramot neked. Végig kell gondolni milyen adataid, mentett jelszavak vannak a gépeden és ennek megfelelően cselekedni. Illetve nem bejelentkezni semmilyen fiókba egyelőre, pláne nem netbankba. Mivel én nem értek hozzá, valószínű elvinném egy JÓ informatikushoz a gépemet, hogy gyaluljon le róla mindent.

máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!