Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megpróbáltak fizetni a kártyám...

Megpróbáltak fizetni a kártyámmal, hogy lehetséges ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sms-t kaptam megerősítő kóddal, hogy megpróbáltak fizetni a kártyámmal, de nem sikerült, mert szükség lett volna a megerősítő kódra amit én kaptam meg. Ami még érdekes, hogy egy magyar ételszállító cégnél próbáltak vele online fizetni (nem túl nagy összeget).


Nem fizettem a kártyámmal még soha online, erre külön elektronikus kártyám van, nem adtam meg senkinek a kártya számát, sose használtam még e célből, nem is hagytam még el soha a kártyámat, mindig jól eldugva tartom magamnál.


Felhívtam a bankot, egy olyan emberkét kapcsoltak nekem, aki nem igazán tudott segíteni, minden kérdésemnek utána kellett néznie vagy kollégát kellett megkérdeznie.


Azt mondták, nem szokott olyan történni hogy valaki véletlen elírja a saját bankkártya számát és véletlen az enyémet írja be. Szerintük a legjobb döntés a kártya letiltása volt, amit meg is tettem.


Miután leraktam a hívást eszembe jutott, hogy ha valaki odáig eljutott hogy megerősítő kódot kérjen le, akkor már eljutott oda a fizetésnél, hogy megvan neki minden adat ami a kártyámon szerepel (szám, név, dátum, 3 jegyű kód). Jól gondolom?


Hogy lehetséges ez? Hogy tudja valaki a kártyán szereplő összes adatomat megszerezni? A kártyával kizárólag benzinkúton fizetek tankolásnál, illetve bevásárlásnál (sose adom ki a kezemből, mindig én érintem oda).



2021. jan. 6. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Boltban simán lehet tenni a terminálhoz egy kamerát, ami leolvassa az adatokat. Bár ritka, de nem lehetetlen. Ha lekaparod a CVC kódot (persze jegyezd meg előtte), akkor ezt ki lehet védeni.
2021. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes írja. Sajnos néhány boltban megcsinálják.
2021. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Gyanítom hogy ez történhetett... két helyen voltam tegnap ahol fizettem vele, egy benzinkút és egy bevásárlóközpont, ezek előtt nagyon rég használtam a kártyát.


Az idegesít, hogy ha tényleg ez a helyzet, akkor most valakinek van egy adag kártyaadata és próbálgatja őket végig, ameddig valakiével sikerül megcsinálnia.

2021. jan. 6. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem fog sikerülni, mert már kötelező a kétfaktoros hitelesítés.
2021. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem, ha valakinek nincs mondjuk mobilhoz/alkalmazáshoz kötve, akkor ki lehet játszani. Nem igazán vagyok otthon a témába, köszönöm a választ.
2021. jan. 6. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Tavaly még ki lehetett, de amióta 2021-et mutat a naptár, nem működik a kártya, ha nincs valamilyen hitelesítés beállítva.
2021. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor van így, ha a kereskedő akinek az oldalán akarod használni a kártyát unión belüli. Ha unión kívüli akkor nem.


Egy kártyás fizetéshez mind az elfogadó bankja mind a kibocsátó bankja szükséges. Plusz a kártyatársaság.

Ha az elfogadó bankja nem építi be a megfelelő rendszert akkor nem tud jelszót bekérni illetve sms kódot küldeni a kártyás vásárlásnál.


Próbálj meg EU-n kívüli helyen vásárolni vele online, sem sms kód sem második kód nem fog kelleni.

2021. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!