Hitel vagy albérlet?

Figyelt kérdés

máj. 19. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Hitel
Albérlet
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Csakis hitel. Az alberlet nem vezet sehova, azonkivul mast gazdagitasz vele, soha nem lesz a tied, teljesen bizonytalan, ez csak egy szukseges rossz. ;-)
máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Attol fugg a penzt milyen hozammal tudod befektetni
máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nyílván mindkét oldalon van pro és kontra.


Pro a hitel oldalon:

1. A végén tiéd lesz a lakás

2. Nem vagy kiszolgáltatva a főbérlőnek (nem szólhatnak bele mindenbe, nem tehetnek ki csak úgy)


Kontra a hitel oldalon:

1. Egy komolyabb adag önerőt bele kell tenned

2. Csomó kamatot fizetsz

3. Szerződéstől függően ki vagy szolgáltatva a változó kamatnak

4. Minden felújítást neked kell állni

5. Kevésbé vagy rugalmas, ha költöznél


Mindenkinek a helyzetétől függ, hogy melyik érdemesebb.

máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Albérlet olyankor jó, ha nem tudod hol szeretnél élni és akár 1 év múlva lakhelyet szeretnél változtatni, akár külföldre. Ezen felül akkor is jobb, ha nem biztos a munkahelyed, nem rendelkezel megfelelő kezdőtőkével.


Egyéb esetben általában jobban jársz ha inkább hitelt törlesztesz, mint albérleti díjat fizetsz, mert nem sokkal drágább, miközben törlesztés végén saját ingatlanod lesz.

máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkinek más a megfelelő.

Én kiszámoltam, hogy mennyi idő mire a mostani fizetésemmel annyit megtudnék spórolni albérletben, hogy saját hitelmentes házat vegyek.

Tegyük fel, ez 7-8 év. Kiszámoltam mennyit potyázok így el albérletre a 8 év alatt, de azt is, hogy ha most vennék fel hitelt, mennyit fizetnék kamatba.

Egyébként az albérlet az én esetemben nem visz el annyit, mint amennyi a kamat teljes összege lenne az évek alatt a hitel esetén. Ezek mellett annyi előnyöm van az albiból, hogy tudok váltani, könnyen környéket/várost, de akár országot is (én még nem döntöttem el hol telepednék le véglegesen, fiatal vagyok, meg a család is ezer fele van, így nem egyértelmű hol akarnék élni). Na meg nem kell 30 éven át cipelni a tudatot a fejem fölött, hogy fizetnem kell havi 180-k törlesztőt öregkoromig.


Nyilván albiban is megtörténhet ez, hogy nem tudok fizetni, de akkor legalább házat nem bukok el és nem leszek nincstelen, megmarad az évek alatt elrakott pénzem, meg családhoz vissza tudok menni amíg pl nincs új jól fizető munkahelyem. (Nyilván ez nagyon éles fordulat lenne, de mindenre fel kell készülni).

Az albérletre "kidobott" pénzt meg nem veszem annyira kidobásnak, mert végülis használtam, éltem benne, fizettem érte.


Persze a hitel mellett még dönthet az is, hogy addigra mire kifizeted (ha 20-30 évre veszed fel) addigra a törlesztő elérvénytelenedik, főleg ha minél hosszabb fix kamatra sikerült felvenni.

Albi ellen meg az is szól, hogy mire kigyűjtöm a pénzt, addigra lehet 4x annyi lesz a ház ára, a fizetés meg nem négyszereződik, se a félrerakásom. De ki tudja, lehet stagnálni fog az ingatlanpiac, vagy nőni fog a fizetésem, nincs senkinek kristálygömbje.


Szerintem ha most is tudsz félretenni (mondjuk havi 200k és afelett), akkor szerintem okés az albi ha még nem is akarsz letelepedni, mert ennyi megtakarítással annyi idő alatt ki tudod gyűjteni a pénzt, hogy még ugyanott lehetsz mint amennyit kamatba fizenék, addit meg éled a rugalmasabb életmódot.

De ha tudod is hol akarsz élni és nem nagyon tervezel költözgetni/nem kell a flexibilitás, és nem tudsz havi 200 ezreket félrerakni, de azért egy 160-180 ezres tölresztőt kényelmesen tudsz fizetni, akkor pedig vegyél fel hitelt, ha ilyen helyzetben lennék, nem gondolkoznék, felvenném.

máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Albérlet. Így soha nem leszel helyhez kötve.
máj. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

(Aki szerint az albérlet kidobott pénz, annak biztos a kaja is kidobott pénz, mert végső soron a saját szaráért fizetett.)


Egyébként az alábbi a döntés:


A= a lakáshitel kamata + az önrész alternatívhozamában az ingatlanpiaci hozam feletti prémium + karbantartási költség + ingatlanadók és illetékek


B= bérleti díj


Ha A>B akkor bérlés. Ha A<B akkor tulajdonlás.

máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ezt sosem lehet ilyen módon kiszámolni, mert hosszabb távon nem lehet előre megjósolni, hogyan változnak majd az ingatlan árak, mint ahogy azt sem, hogyan alakulnak majd az albérlet árak?

Én saját lakás párti vagyok akkor, ha már kb kialakult, hol szeretnék élni, ha már van stabil bevételem, albérlet párti, ha várható a gyakori költözés, viszont ez utóbbi esetben mindenképpen gyűjtenék saját otthonra, vagy lenne nyugdíj megtakarításom az albérleti díj kifizetése mellett, mert szinte biztos, hogy az állami nyugdíjból (már ha lesz), nem fogok tudni alébrletet is fizetni és a maradékból megélni.

Nyugati országokban sokan élnek bérlakásban, de ott teljesen természetes, hogy van mellé nyugdíjmegtakarítása is az embereknek, tőlünk keletre viszont a többség saját ingatlanokban él, aminek szintén meg van az oka.

máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
máj. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!