Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történhetett a hitelkártyám...

Mi történhetett a hitelkártyámmal?

Figyelt kérdés

500000 Ft a hitelkeret, tegnap volt rajta este kb 385 ezer Ft. Ma reggel megnéztem, és majdnem 800 ezret mutat a felhasználható egyenleg.

A Cetelem Bank nem tud semmit, nem tudok róla hogy túlfizetés lenne. Ráadásul ma éjfélkor számlazárás, és érdekes lenne ha az a nagy összeg lenne a rendelkezésre álló egyenleg. Ugye ami alapból rajta volt nem tűnhet el? Nagyon ideges vagyok de a Bank nem tud mondani semmit.


máj. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A hitelkeret a hitelkártyához tartozik. A hitelkeret 500000 forint, ami a maximális adósságod lehet.


A számla egyenleg mutatja a tényleges vagyoni helyzetedet. Ha 385 ezer, akkor 385 ezer forint követelésed van a bankkal szemben (ennyi pénzed van), ha -385 ezer forint akkor meg ennyi adósságod van a bankkal szemben.


A számla egyenleged és a hitelkeret összege a “felhasználható egyenleg”. Tehát ha van 500000 hitelkereted, meg még 385000 számlaegyenleged, akkor e kettő összegét, 885000 forintot tudsz vásárlásra költeni, azaz felhasználni.


Ha ezt megteszed, akkor egyrészt elköltötted a saját 385000-edet, és még további 500000 hitelt vettél fel és költöttél el. Ekkor lesz az egyenleged -500000, a hitelkereted pedig 0.


Nem tudom így világos-e.

máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a hitelkeretedet emelték meg automatikusan és a lehívott összeg nem változott, csak a felhasználható egyenleg?
máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, világos, de 500 ezret sosem szoktam elkölteni. Ebben a hónapban 200 ezret fizettem be, plusz egy 350 ezer Ftos utalást fizettem vissza
máj. 22. 14:14
 4/5 A kérdező kommentje:
A hitelkeret 500 ezer volt és most is az. Valami áttöltési hiba is lehet a bank szerint. Csak az a gond, hogy nincs személyes fiókjuk, csak telefonon lehet intézkedni
máj. 22. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
kártyán nincs pénz
máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!