Miért nem kapok hitelt?

Figyelt kérdés
Egy adott banknál van évek óta egy hitelem, amire kb. 110 ezer forintot fizetek havonta. Gyárban dolgozok és mellé évente van földbérletidíjam, ezért kaptam meg anno a több pénzt. Jelenleg is ugyanott dolgozom, 240 ezret keresek. Hívtam a bankot, hogy szeretnék új hitelt, amiből szeretném ha rendeznénk a régit. Kb. 1.1 millió van a régiből. 2.5 millióra lenne szüksége a fiamnak, de a bank szerint max 500 ezerre vagyok jogosult a tartozáson felül. Mindig fizettem pontosan. A vicc, hogy a kért összegnek kevesebb lenne a törlesztője. 3.6 milliót kértem. Néztem a kalkulációt és megfelelt (amúgy a fiam fizetné, de új munkahelyen kezdett most és nem kérheti ő). Max. 50 ezer kiadásom van télen-nyáron havonta. Miért utasítottak el?
máj. 22. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az összeghez a fizud.
máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld kifejezetten adósságrendező hitelként igényelni
máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

240 ezerre a JTM szerint maximum havi 120 ezer hiteltörlesztő engedélyezhető, tehát már most is majdnem a határon vagy. A bank pedig dönthet úgy, hogy a JTM-től szigorúbb feltételt szab és nem enged 50%-ig eladósodni.

Tegyük hozzá, aki a jövedelme feléig eladósodik, az nem teljesen komplett.

máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha adossagrendezo hitelt(hitelkivaltas) ker akkor csak az uj hitel torlesztojet nezik, hisz a regi hitel azonnal megszunik az uj felvetelevel es csak a kulonbozetet kapja kezbe.


Ahogy a kettes irta, kifejezetten adossagrendezo hitelt kerj es akkor megmondjak hogy mennyit kaphatsz a regi kivaltani szandekozott hitel felett..

máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7evre 80k lenne a torlesztoje 3,6millanak, elvileg bele kene fernie a jtmbe.
máj. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Adósságrendezőt kértem. Azt mondták max 500 ezret tudnak adni a hitelen felül. Nem értem. Mindig fizettem időben évek óta...
máj. 23. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Más banknál esetleg kérni adósságrendezőt?

Vagy ugyan ennél a banknál csak másik fiókban, másik ügyintézőnél próbáld meg az adósságrendezőt.

máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor ne adossagrendezot mondj hanem szeretned kivaltani a hiteled egy kedvezobbel..
máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már azt is mondtam hogy azt kifizetem és úgy venném fel. Az se jó nekik. Meg olyat mondott ha így törlesztem akkor 11% helyett 22%-ot számolna. Fix törlesztőre vettem fel, szerintem nem kérhetnek többet vissza. Van ilyen?
máj. 23. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik bank?
máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!