Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel nelküli ingatlan vásárlá...

Hitel nelküli ingatlan vásárlása eseten muszáj foglalót adni ?

Figyelt kérdés
Kb 1 hét múlva tudok időpontot szerezni ügyvédheh , de a pénzem amit kapok még 3 hét mire megérkezik.(örökségből) A kinézett ingatlanról pedig nem szeretnék lemaradni jó áron van alku nélkül veszem.
máj. 26. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, csak ha biztosra akarsz menni. Ha nem gond, hogy abban a 3 hétben megveszi más a lakást, akkor nem kell.
máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anélkül nem fog senki leszerződni veled.
máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen igazad lehet , de kedvezőbb 3 héten belül fizetni , mint a sok hitelesre 3 hónapot várni.


Esetemben gondoltam olyat beleírni az ügyvédnél, hogy ha visszaléo valamelyik fél 3 héten belül a vételi ár 10%-át ki kell fizetni szerződes bontás esetén.

máj. 26. 08:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eladótól függ.


Ha eléd áll két idegen, az egyik azt mondja, hogy "most nem adok egy fillért sem, de 3 hét múlva eskü adok 40M-et", a másik meg azt, hogy "most adok 10M-et, 3 hét múlva a bank 30M-et", melyiknek hiszel inkább?


Látatlanban én a másodiknak, de biztos van, aki be meri vállalni az elsőt is. sok tényezőtől függ.

máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és olyan hülye meg senki nem lesz szerintem (pláne az ügyvédje), hogy aláírjon nulla Ft-tal a zsebben egy olyan előszerződést, amiben ő vállal még esetleges elállási költségeket foglaló/előleg nélkül.
máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hitel nelküli ingatlan vásárlása eseten muszáj foglalót adni ?"


Nem muszáj, ez nem egy kötelező eleme az adásvételnek. Viszont, ha az eladó igényt tart rá, egyébként előszerződést sem köt veled, akkor kénytelen vagy, ha biztosan te akarsz lenni a végleges vevő.

máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de ha én lennék az eladó helyében, én kérnék foglalót.
máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!