Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásfelújítási hitelt szeretn...

Lakásfelújítási hitelt szeretnék igényelni, de nincs ingatlanfedezetem, mivel önkormányzati bérlakásban lakok. Így is kaphatok ilyen célú hitelt?

Figyelt kérdés

1,5 millió forintot vennék fel 20 évre, így a havi törlesztés még a 20 000 Ft-ot sem érné el. Nettó jövedelmem ~100 000 Ft.

Semmilyen ingatlannal nem rendelkezek, így a jelzáloghitelt sajnos nem tudok felvenni. Viszont a törlesztőrészletet tudnám fizetni.

Önerőként 700 000 Ft-ot tudok felmutatni.


2009. jan. 8. 03:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még megemlíteni, hogy 2011-ben 940 000 Ft-ot kapok a lakástakarékom után, amit előtörlesztésként befizetnék.
2009. jan. 8. 03:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlan fedezet nélkül csak személyi kölcsön igényelhető, de annak sokkal magasabb a kamata, és max 9 éves futamidőre adják (Pl Unicreditnél. Nem csak saját tulajdonú ingatlan lehet egy hitel mögött fedezet, ezért kérhetsz szabadfelhasználású hitelt más valaki nevén lévő ingatlant felajánlva fedezetként, feltéve, ha az ingatlan tulajdonosa hozzájárul, hogy jelzálogteher kerüljön az ingatlanára.
2009. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

HA önkormányzati lakásban laksz ,akkor nagyon meg kell gondolni, hogy felújítsd, mert végülis nem a tiéd, és nem lehet tudni meddig maradsz ott! Na persze ezekből nem pakolják ki az embert! Mamámék is 27 éve leknak önkormányzati lakásban! Mennyi bérletet fizetsz most?? MErt ha esetleg most komfort nélküli és te komfortosítod,agy növeled a komfotját, akkor valószínűleg emelkedni fog a bérleti díj , ami mondjuk még mindig nem biztos, mert ha nem jelented ba akkor nem ... vagy ha rendesek és azt mondják mivel te csináltad meg akkor nem emelkedik! De van olyan lehetőséged ezt azért ne hagyd ki szerintem igaz kell kilincselni ,de megéri azzal is megtakarítasz pénzt, hogy mondod, hogy szeretnéd rendbe tenni a házat/lakást, és adjanak nyers anyagot, gondolok itt homokra ,dizsperzitre, sóderre ,cementre meg ilynekre! Ez elméletileg jár! Aztán meg majd meglátod! Onnan tudom, hogy anyósomék is önkormányzatiban laknak és ők kaptak hozzá anyagot. Mondani kell, hogy adjanak anyagot te meg megoldod az elkészítését!Neki jó ,mert párja kőműves-festő, szóval munkabért se kellett fizetni! De, ha csak belső felújítást végzel úgymond csinostást, akkor nem emelkedik a bérleti díj, de azért meg kell gondolni, hogy mire költ az ember! Mondjuk ezek a lakások tényleg olyanok mintha sajátok lennének! mióta laksz ott??

Amúgy ha ennyi önerőd van, akkor valószínűleg fogsz hitelt kapni, de azért járj jól után ! Melyik a legkedvezőbb, stb...

2009. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lakást akatsz felújjitani?Én is kormányzatiba lakom de soha nem költenék rá ennyi pénzt!!Vagy másra költenéd??
2009. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!1.Nem gondolkodsz inkább saját lakásba.A lakástakarék+ önrész...lassan saját lakást is tudsz venni,akkor már az lesz az ingatlan fedezet arra fizetsz részletet,azt újjítod fel és lakbért sem kell fizetned,sőt e tied lesz és nem az önkormányzaté.

2.Mi van akkor ha felújítod és ki kell költöznöd soha nem kapod vissza az önkormányzattól a felújítás költségét és a hitelt utánna i skell fizetni.

Nem tudom hol laksz de nálunk pakson meghatározott ideig lehet az önkormányzati lakásba lakni,utánna magadnak kell gondoskodni lakhatásról.Nálatok hogy is van?

2009. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Jelenleg komfort nélküli kis alapterületű lakást bérlek (víz nincs, de a 8 megabit bent van; szoktuk mondogatni), de néhány hónap múlva komfortos nagyobb területű lakásba költözünk (ha minden jól megy). És ezt az új lakást szeretném majd rendbe pofozni, bebútorozni, stb. Ahogy olvastam, ennél a hiteltípusnál nem kell számlákkal igazolni a felhasználást, így az összegből egy-két olyan dolgot is tudnék venni, amit egyébként áruhitelből kéne.

Szerencsére határozatlan idejű a lakásbérleti szerződésem, éppen ezért mertem picit nagyot álmodni.


A saját lakás vásárlása is megfordult a fejemben, de sajnos 5-6 milliós hitelt már nem tudok vállalni, mert egyedül nevelem a gyermekemet. Így a hiteltörlesztés és a rezsi elvinné az egész fizetésemet.


Még azon is gondolkoztam, hogy fedezetként az önkéntes nyugdíjpénztári betétemet fel tudom ajánlani, de csak 2001-ben léptem be, így nincs meg a 10 év hozzá. :(


Ha esetleg sikerülne meggyőznöm valakit az ismeretségi körömből, hogy az ő ingatlana legyen fedezet, akkor még kivitelezhető is lenne a dolog... De most őszintén, erre nagyon kevés esélyt látok.


Lehet, hogy nem kéne egyszerre mindent akarnom, de 21 év komfortmentes év alatt rengeteg vágy halmozódott fel, amit most kiélhetnék a lakással kapcsolatban.


Várom még az ötleteket, tanácsokat, tapasztalatokat.

2009. jan. 8. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már írtam, mindenképpen próbáld meg az önkormányzatnál a nyersanyagokat "behajtani" . Az azért sokat segít, ahol mi élünk itt is akár életed végéig lakhatsz és nem pakolnak ki onnan! MAmámék is vagy 27 éve laknak ott, anyósomék is mér tizen . ŐK is nagyon saokat költöttek már a lakásra ,fürdőszobát csináltak, gyönyörű nagy konyhát a felső épület is nagyon szép... Szóval szerintem nyugodtan vágj bele főleg, ha szeretnél végre egy szép lakást/házat! Én teljesen megértelek, és én is felújítanám, mert ezek nem olyanok mint az albérletek, ott azt csinálsz amit akarsz.Szóval... vágj bele nyugodtan és csinálj egy szép kis otthonos kuckót!!! A hitelt tuti meg fogod kapni... Sok sikert hozzá! És jó rendezkedést!!!

2009. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia a négyeske vagyok!

Mi is önkormányzatiba lakunk,nálunk az a szokás hogy az előző lakónak ki kell festenie és használhatóan kell átadni a lakást.Ha olyan hiba van (csaptelp rossz,padlózatt hiányos,Wc nem jó stb)akkor az önkormányzat kijavítja és a leendő bérlőnek csak az egyéni ízlése szerint kell a lakást átdekorálni.Ez talán szerencsésebb helyzet.Bár mikor 4 éve ideköltöztünk 2 hétig festetünk,takarítottunk mire olyan lett a lakás hogy betudtunk költözni,mert az előző lakó semmit nem csinált a lakáson.

A te kérdésed most már érthetőbb.Régebben ki lehetett játszani a felújítási hitelt,mert a párom is a szülői házat terheltette be de az valami jelzálog alapú lett.Bár manapság nehéz olyat találni aki beengedi terheltetni a házát.Talán szülőknél kellenne probálkozni ha ez megoldható.Szerintem menj be egy bankba és ott biztos tudnak választ adni a kérdesedre.

Sok sikert!!

2009. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!