Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért alázzák meg az embert a...

Miért alázzák meg az embert a Cetelem bank behajtói? Két hitelünk van a Cetelem banknál. Egy lakásfelújítási és egy AURA kártya. A férjem munkanélküli lett így elmaradásunk van.

Figyelt kérdés
Ki kellene fizetnem két havi törlesztő részletet a kártyára egy havit a lakásfelújításira. Ha nem teszem akkor a két hitelt összevonják és egy összegbe kell kifizetnem. Meg tehetik-e ezt? Ez két külön hitel!A hitel nem az én nevemen van,az én főnökömet hívogatták! Ezután engem hívtak a munkahelyi telefonon.Amikor elmondta az úr mennyit fizessek be jóvá kellett hagynom és megígérni hogy kifizetem, kénytelen voltam megígérni.Ha nem teszem akkor nem akarok együtt működni velük azt mondta.A leg megalázóbb az volt hogy vissza kellett mondanom hogy milyen ígéretet tettem!Mint egy idiótával úgy bánt velem.Tehetnek ilyet az emberrel? Miért nem a férjemet hívják?
2009. márc. 4. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért csinálják mert rögzítik a beszélgetést, és ha mégsem tudsz fizetni megpróbálják felhasználni ellened. Undorító mocskos banda.
2009. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Figyi legközelebb inkább ne legyen semmid de hitelbe ne menj bele, mocskos banda az összes, amíg tejelsz addig oké, de ha csak egy apró átmeneti gond is van, azonnal átmennek elmebetegbe.

Legközelebb ne mondd vissza, ha erre kér, akkor szépen lassan, érthetően küldd el a ku.. anyjaba ....

2009. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
A Cetelem bank engemet is hivogat(holott a férjemnek van náluk hitele).Ja és elmondták a telefonba(mivel mi most válunk),hogyha a férjem nem fizet behajtsák rajtam!Holott semmit nem irtam alá nekik,csakis a férjem nevén van a hitel!De elmondták vagy kétszer én is aláirtam a hitelt!De mondtam nekik ,hogy nem!Erre azt mondták nem számit mert amit a házasságunk alatt vett fel a férjem,az közösnek számit!Ha ö nem fizet behajtsák ,majd rajtam azt mondták!
2009. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

sajnos bármit megtehetnek.páromnak volt egy A hitele 200ft hitelkerettel.tavaly január 2-án gondoltak egyett,megszüntették a hitelkeretet,mondván nem érkezik már annyi jövedelem mint mikor beállították a keretet.3 havonta ellenőrzik.ez miatt nem tudtuk felvenni a januári fizetést,se a februárit,se még 2 hónapíg,amíg le nem ment a 200 ezer forint.a bankban azzal védekeztek,hogy hirdetményben kiírták a bank ajtajára,hogy módosítják a hiktelkereteket,az hogy nemj olvastuk,arról nem tehetnek.ügyvéd azt mondta nem tehetünk semmit,mivel a bank közölte az emberekkel.csak ez alatt a 4 hónap alatt nem tudtunk semmit kifizetni,felmondták az autóhitelt,elvitték az autónkat amit rendesen fizettünk,felmondták a személyikölcsönt,elvitték a bútorainkat,és kiraktak az albérletből.páromnak az autó a munkaezköze volt,így kirúgták,mai napíg nyögjük a dolgokat.kölcsön kellett kérni hogy ne haljunk éhen,amit nem győztünk visszaadni.ja én is munkanélküli voltam,végre találtam munkát,és 8!hónapon keresztül a fizetésem 70 %-a a tartozásokra ment el.párom mamájához költöztünk ideiglenesen,aki minden nap éreztette velünk,megtűrt személyek vagyunk,alázattal tartozunk.mai napíg felhozza,hogy neki köszönhetjuk hogy nem laktunk az utcán,és hálásnak kell lennünk.párom közben kiment kamionozni.nekem tönkre ment az életem,az idegeim,elvesztettem a babámat 17 hetesen,és majdnem meghaltam.nagy nehezen összeszedtük magunkat,új albérletbe költöztünk,vettünk részletre új autót.és jött a válság,a gyenge forint.....most megint rettegek!

ezt csak azért írtam,hogy lásd,mennyi mindent megtehetnek.rohadt egy világ ez!!!!

2009. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Jesszus utolso, ez szornyu! Ha tudnal te is menjel ki kulfoldre, koltozzetek ki, hidd el sokkal jobb!!!

Nehogy megint valamilyen hitelt felvegyetek.

2009. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon undorító az OTP-nél a folyószámlahitelkeret. Akkor inkább ne adjanak semmit!! Mi is úgy jártunk már többször is, hogy modosítgatják lefele, pedig többnyire ugyaannyi pénz megy rá. Én már irtam a banknak, hogy inkább nem kell hitelkeret, mert rossz helyzetbe hozzák az embert vele. Persze semmit nem reagáltak rá, mert nekik ez az üzlet!! Gondolom nem is kicsit. Csak sajnos a mai világban olyan nehéz megélni, hogy hiába fogadja meg az ember, hogy nem használja ki, mindig olyankor jön közbe valami. :(
2009. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Reflexből hívtam volna a PSZÁF munkatársait. Előszöris a pénzügyi helyzeted harmadik személy felé történő kiadása enyhén szólva is jogsértő, hiszen ezzel a munkahelyedet veszélyeztette az illető. A másik meg az, hogy az együttműködés nem ér véget egy telefonálás során. Ha annyit mondasz, hogy munkahelyen vagy és nem tudsz ezügyben nyilatkozni, kérem hívjon vissza később az otthoni számomon, akkor nem fog hülyét csinálni belőled, de ha mégis megpróbál, szó nélkül levághatod a telefont.


Én egészen biztosan értesíteném a vonatkozó szerveket, hogy a főnöködnél érdeklődtek utánad és kellemetlen helyzetbe hoztak, hiszen ezzel azt a bevételi forrásodat veszélyezteték, amivel a tartozásodat rendezheted, másrészt érdekelne az a bírósági végzés, amely kimondja, hogy a munkatársaidat, vagy a főnöködet tájékoztathatják ezügyben. A végrehajtás sikertelensége után kezdődik csak meg a jogi eljárás, tehát legközelebb ne légy ilyen nyuszi, önhibádon kívül kerültél ilyen helyzetbe, küldd el az illetőt olyan messzire, hogy sose érjen oda, ha ilyen tapló!

2009. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
77%
A cetelem egy szemét!!!Van egy hitelkártyánk 150 ezres hitellel és csak 2 hetet késtem a fizetéssel,mert rengeteg kiadásunk volt és már hívtak is.Meg kellett indokolni miért nem fizettem és megígérni hogy pár napon belül rendezem.Sajnos kénytelenek voltunk hitelhez folyamodni,mert házat vettünk és nem várt kiadások jöttek a hitelintézésnél és ha ezt nem tudjuk rendezni,akkor nincs házunk.A kamata óriási,7500 ft-ot fizetünk havonta,ebből 2500 ft-al csökken a hitel,4000 ft kb. kamat,a többi biztosítás,kezelési költség.Na amikor felhívtak én ezt is mondtam nekik hogy erről nem tájékoztattak sehol hogy ilyen magas kamata lesz.Legalább dupláját fogjuk visszafizetni,de szerintem őket is lehetne perelni ezért úgy mint a providentet.Meg is tenném ha tudnám hova lehet fordulni.
2009. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben pénzintézet keres a munkahelyeden, csupán üzenetet hagy(hat). annyit mondhat, hogy "hivatalos ügyben" meg hogy "pénzintézet", de azt, hogy tartozásod van nem mondja. Ha igen, s erről van bizonyítékod -> PSZAF


A Bank pedig felmondhatja a szerződéseidet (90 napon túli elmaradás esetén jogosult, bár a Cetelem ebben egy kicsit fifikásabb, ha elolvasod az ÁSZF-et, abban benne van, a bank bármikor bármilyen indok nélkül szerződést bonthat). Így akkor igenis ki kell fizetned 8 munkanapon belül a teljes tartozásod+kamat+istentudja még mi.


Másrészről ez egy telefon. Akkor kapcsolod ki, amikor akarod. Azzal beszélsz, akivel akarsz. A kérdés, hogy megéri-e levágni a bankosra a kagylót?


Az aura kártyákról: Baromira nem éri meg, ha nincs legalább 200K-s jövedelmed, és a havi minimum törlesztőn felül nem fizetsz többet. AKKOR megéri, amúgy meg nézd meg, mit írsz alá. Ha ettől eltérnek, akkor automatikusan PSZAF, és kész.

2009. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
83%
mindenképpen be akarják hajtani.Ennyi.És mindent elkövetnek,hogy így legyen.Remélem azért a jogaid is ismertették veld, amikor fölvetted a hitelt. Szerződésben leírtakhoz ragaszkodnék a helyedben, mert az a mérvadó!Persze azt is tudom, hogy ilyen esetekben csak a saját jogaikat akarják érvényesíteni, de azt ne felejtsd neked is vannak jogaid. Olvasd el a szerződést pontosan és részletbemenően, lehet melletted is szól valami....
2009. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!