Mennyi hitelt kaphatok? Jelzáloghitelt szeretnénk felvenni.

Figyelt kérdés

Édesanyám özvegyi nyugdíjjon van , húgom 4 órába dolgozik, és a minimálbér 2szeresét kapom.

Erre könnyen megadják a jelzáloghitelt?

8millót és a lakás és 5,5 milliót szeretnénk felvenni.


2009. jan. 9. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak 3 hitelen túl. :)

A jövedelmetek nagyon alacsony. A lakás értékéhez (8 milliót ér, ha jól értem) az 5,5 millió hitel elég magas. Szerintem ennyit nem kapnátok. Annál is inkább mert egy olyan lakást aminek a piaci értéke 8 mille az értékbecslő jó ha 7-re értékel de inkább 6,5-re. :(

2009. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban simán kapsz 8 millás lakásra 5,5 milliót. Ha az egyik hiteles nem tudja elintézni, akkor másikhoz kell menni, tele van a hirdetéseikkel minden. Nekem is 2 felé van hitelem, és a házvásárlásunk nagyon esélytelennek tünt (10% önerőnk volt csak), de addig mentünk, amíg valaki megoldotta, pedig csomó helyen elutasítottak minket.
2009. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha abból indulunk ki, hogy valóban 8 mill Ft-ot ér a lakásod, akkor ebből a bank egy szorzóval (ami 0,75-0,85 között mozog a lakás állagától, elhelyezkedésétől függően)képezi a Hitelbiztosítéki értéket (HB). Ez nálad 6-6,6 mill Ft közötti érték, feltéve, ha a bank szerint is 8 milliót ér a lakásotok.

Egyes bankok HB 100%-áig hiteleznek de ehhez magas jövedelem kell. Nálad így első ránézésre max a HB 80%-át látom reálisnak euro alapon, CHF alapon pedig HB 70%-ot, tehát 5 miil Ft körül kaphatsz hitelt. Anyukádat, húgodat nem érdemes a hitelbe belevonni, mert az ő jövedelmük nem igazán erősiti a bevételeteket, viszont egy magasabb jövedelmű adóstárssal van realitása az 5,5 miliónak is.

2009. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!