Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Otp-nél nem veszik figyelem...

Az Otp-nél nem veszik figyelembe az A-hitel számításánál az álláskeresési járulékot?

Figyelt kérdés

10 éve van A-hitelkeretem az otp-nél.Mindig automatikusan emelik ill. csökkentik a limitet az aktuális számlára érkező pénz alapján.Volt már ez nekem az elmúlt 10 évben,bér, táppénz,gyed,gyes,családi pótlék és mindent figyelembe vettek az A hitelkeret számításnál.

Most munkanélküli vagyok 3 hónapja,és kaptam egy értesítést,hogy leveszik a hitelkeretet a családi pótlék 2x-ének megfelelő összegre (53 000 ft).Ezek szerint az álláskeresésit nem vették figyelembe.Akkor az elmúlt 3 hónapban kapott 70 000 Ft álláskeresési nem számít bele?

Az elmúlt 3 hónapban havi 96 000 érkezett a számlára + 65 000 egyéb átutalás.


2010. nov. 16. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az A-hitel feltétele a rendszeres MUNKABÉR átutalás. Semmi mást nem vesznek figyelembe. A munkáltatótól érkező jövedelmet sem, ha az utalás közleményeként nem szerepel a MUNKABÉR ÁTUTALÁS.
2010. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
OK,de a gyes munkabér?Értelem szerűen azt sem kellet volna figyelembe venni ezek szerint,nem?Akkor miért vették figyelembe?Sőt a családi pótlék sem munkabér.Azt is az államkincstár küldi,mint azálláskeresésit.Ezért furcsállom.
2010. nov. 16. 10:41
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak a munkabér jellegű átutalás számít.Ez érthető is lenne,de...

Akkor az elmúlt 10 évben amiből 8-an táppénz,gyed,ill. gyes ellátást kaptam,szintén az államkincstártól,miért vehették figyelembe?Az sem számított munkabérnek,főleg nem a gyes ami segély...

2010. nov. 16. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom-automatikus hitelkeret figyelés volt beállítva? Az csak azt "figyeli", hogy utalás érkezik e és három havonként átlagot számít, arra változtatva a hitelkeret összegét.

Ha fix hitelkeret volt, akkor azt évente nézik, hogy milyen átutalások vannak. A GYES, GYED előrelátható ideig jár, tehát 3évig fix, hogy megy az átutalás. A munkanélküli járadék viszont nem fix idő mindenkinél. Ha besétálsz a bankba, lehet kérni a folyószámlahitel sima személyi kölcsönre váltását. Akkor a bank feltölti a számládat nullára, magyarán kifizeti az addigi hiteledet, te pedig havonta törlesztesz egy fix összeget. Utána viszont 8 hónapig nem lehet új hitelt igényelni.

2010. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!