Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A párommal lakást szeretnénk...

A párommal lakást szeretnénk venni..Így kaphatunk hitelt? Babát várok és már kiidegeskedtem magam emiatt.

Figyelt kérdés
A párommal lakást szeretnénk venni és kb. 9,5 mill. ft-ot vennénk fel úgy, hogy két gyerekre kérnénk a szoc.polt, valamint én br.115000-et, ő br. 140.000 -et keres... és 1000.000 önrészt is tudnánk "fizetni", úgy hogy jelzálogot kérnek a házukra a szüleink... Van esélyünk így?? Babát várok és idegeskedek, hogy vajon megkapjuk e a hitelt...
2009. jan. 13. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem válaszoló, sajnos rosszul tudod, megváltoztak a viszonyok és a hitelezési szabályok az új hiteleknél.

Bankfüggetlen hiteltanácsadó vagyok, az összes bankt hiteleit ismerem, ezért tájékozott a témában. Sem az OTP, sem a többi bank nem szívügyem, egész egyszerűen a naponta kapott hírlevelekből tudom, amit tudok és nem utolsó sorban a tapasztalataim is igazolnak.

2009. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj én márt csak tudom mennyit vontak le a számlámról mint hitel!Ja amugy a sogornömnek Erste bankos hitele van és ö neki még most januárban is a dupláját vonták mint elötte szókták!Ezt mutata a számláját onnan tudom!Én se hittem el neki!Ja meg annyi a sogorom erste bankos személyi kölcsönt szeretett volna felvenni nem adták meg neki!Az OTP meg adta neki!Ne is haragudj én tapasztalatból irom!A hitelügyintézöket megértem nekik az a szempont ,hogy abba a bankba menjenek ami nekik az ö részükre legtöbbet ajálja!Ugyanis nem dolgozik egy hitelügyintézö sem ingyen!Ja még annyi a hitelügyintézökröl mi is elöször egy hitelügyintézö által szeretünk volna venni lakást!Elöször nagyon kecsegtetö sokkal kedvezöbb ajánlatott adott ERSTE bankos hitel lett volna!Utána kiderült ,mikor már mentünk volna szerzödéskötésre elötte ,hogy kell fizetni életbiztositást ami havonta majdnem 30 ezer forint!Mellett kössek meg ezt meg aztis.Ugyhogy havonta 60 ezer forint fellett fizetünk volna ha az erste banknál maradunk.Az OTPnél 34 ezer havonta!UGYANAZ a hitelösszeg.
2009. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebben sajnos igazad van, kedves előttem válaszoló!.

Sok hitelügyintéző azt nézi, mi jó a zsebének és nem azt, mi jó az ügyfélnek. Titeket is valószínűleg félretájékoztattak, mert nem kötelezhetnek ilyen jellegű életbiztosításra, amiről írsz. Ez sajnos a hitelügyintéző gerinctelenségét mutatja.

A személyi kölcsön más világ, ott megint más szempontok számítanak, de lakáshitelek esetén most senkinek nem ajánlom az OTP. Elhiheted, önzetlenül mondom, hiszen semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy bárkit is lebeszéljek róla, nem lesz belőle semmiféle hasznom.

2009. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Erste bankos hitelünk van és egy fillérrel nem emelkedett másfél éve, amiota felvettük. És nem kellett biztosítást sem kötnünk. Csak lakásbiztosítást, de ha jól tudom, azt minden banknál kell és jó is , hogy van, mert volt egy csőtörésünk és fizetett is rá. Szóval szerintem ez személyfüggő, hogy kinek melyik bank a megfelelő. Függ attól, hogy mekkora összeget szeretnél felvenni, milyen lakásra (használt, újépítetésű stb), és persze a Ti anyagi és jövedelmi állapotoktól is. Szerintem.
2009. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem hiszem el MERT AZ ÉLETBIZTOSTÁS KÖTELEZÖ NÁLUK!
2009. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy újépítésű e az ingatlan , mert ha nem akkor nem kaptok szocpolt még felet sem csak ha meglévő 3 gyermek van és nem ez az első lakásotok akkor felet kapnátok! így ezt számold le az őnerőtőkből, akkor kell a pótfedezet is. ha újépítésű akkor nem kell pótfedezet sem anélkül is megy ennyi önerővel. ennyi pénzért Szigethalmon újépítésű kertes sorházi lakást is lehet venni.Ingatlanügynök vagyok és így működik.
2009. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kettővel elöttinek válaszolom. A Te szavaiddal élve,(pár üzenettel elöbb írtad az egyik kedves kommentelőnek), hidd el nekem, mert csak jobban tudom, hogy kellett-e életbiztosítást kötnünk. NEM KELLETT!
2009. jan. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A kommentek alapján úgy látom, kicsit eltértünk a tárgytól, de valahogy mégis kapcsolódik a témához, ezért szeretném a saját tapasztalataimat és a tudásomat megosztani veletek.

Minden banknak van olyan jelzálog hitelterméke, amihez nem kötelező életbiztosítást kötni, van olyan, amihez ajánlott és van olyan, ami csak biztosítással együtt vehető igénybe. Az MKB banknál pl egyedülálló, vagy egykeresős család csak életbiztosítással együtt vehet fel jelzálog hitelt, de ez ugye nem jelenti azt, hogy mindenkinek kötelező életbiztosítást kötni ebben a bankban. A CIB-nél, MKB-nál pl nagyon kedvező, úgynevezett csoportos életbiztosítást ajánlanak a hitel mellé, de ez sem kötelező. Az OTP-nél, Raiffeisennél, BB nél is van mindenféle típusú hitel, az ügyfél maga dönti el, mit szeretne. Az AXA-nál pl nincs is lehetőség kockázati életbiztosítást kötni, ők ezzel nem foglalkoznak, ha az ügyfél mégis szeretne, akkor mehet kötni valamelyik biztosító társasághoz, de a hitelbe nincs beépítve, bármikor megszüntetheti a biztosítását. Az ERSTE bankban személyes tapasztalatom, hogy egyes hitel tanácsadók, sőt még egy-egy bankfiókban a hitelreferensek is félretájékoztatnak és ráerőltetik az életbiztosítást az ügyfelekre. Ennek oka a magasabb jutalék, de ez ettől még hamis infó és nagyon etikátlan. Az úgynevezett kombi hitelekkel, amiben elve benne van egy tőkegyűjtős program életbiztosítással kombinálva, mindenkinek tanácsolom, óvatosan bánjon. Ezektől a hitelektől a futamidő vége előtt csak nagy veszteségek, vagy magas költségek árán lehet megszabadulni, kiváltani pedig nem ajánlott. Csak azoknak való, akik biztosak benne, hogy minimum 10 évig változtatások nélkül fizetni tudják (szeretnék)a részleteket. Statisztikai adat, hogy ezekkel a hitelekkel van később a legtöbb probléma nálunk, ezek szoktak legtöbbször "bedőlni", mert az ügyfelek rosszul lettek tájékoztatva.

2009. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!