Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most keztem meg tanulmányaimat...

Szabó ibolya 314 kérdése:

Most keztem meg tanulmányaimat és igényeltem diák hitelt, de 2 honap után, úgy tűnik kijövök nélküle, ha leakarom mondani a hitelt, milyen lehetőségem van erre, és ebben az estben rögtön vissza kell-e fizetnem az eddig folyósított összeget?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Elég, ha azonnal visszafizeted az egészet, amikor megjön.


Egyvalamit jegyezz meg: Hitelt SOHA!!! A vége mindig adósságspirál lesz.

2010. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok ezt értem, csakhogy már két havit felvettem , azt mikor kéne vissza fizetnem ?
2010. nov. 21. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre a félévre már nem tudod lemondani.

Be kell menni hozzájuk és aláírni egy papírt, hogy a következő félévtől nem kéred.

Amit most utalnak neked, azt ajánlott azonnal visszautalni, így nem kamatozik.

Egyébként ráérsz csak akkor fizetni, ha befejezted a sulit, de érdemes mégis minél előbb visszafizetni, hiszen minél később fizeted vissza, annál többet kamatozik.

2010. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, első:

"Egyvalamit jegyezz meg: Hitelt SOHA!!! A vége mindig adósságspirál lesz."


Na ez az, ami nem igaz. Igenis érdemes hitelt felvenni, ha többet nyersz vele, mint amennyit veszítesz. Másrészről ma az egyik legjobb befektetés a tanulás...

2010. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mit tanul az ember.

Ha mondjuk orvosnak, mérnöknek, azzal nagy valószínűség szerint el is fog tudni helyezkedni, pláne külföldön jó fizetéssel, erre simán megéri felvenni.


Ha meg mondjuk szabad bölcsészeten, kommunikáción, vagy egyéb semmitérő büfészakon, akkor ott fog állni a végén azzal, hogy van egy semmit se érő diplomája, van adóssága, amit már rögtön kéne visszapengetni, pedig valószínűleg nem lesz melója évekig, és ha lesz is, akkor is jó eséllyel csak folyamatosan nőni fog a tartozása, ha csak annyit tud törleszteni, ami elő van írva kötelezően.


Utóbbiak azért majd veregessék magukat vállon az életrevaló, előrelátó gondolkodásmódjukért.

2010. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*kezdtem

*diákhitel

*hónap

*le akarom mondani


*kell ...rögtön vissza kell fizetnem az eddig folyósított összeget?


Kérdő mondatban minek kell-e, ha alapból ott a kérdőjel?

2017. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!