Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lenne esélyünk lakáshitelre?...

Lenne esélyünk lakáshitelre? Minden megoldás érdekel.

Figyelt kérdés
Párom 180e Ft-ot keres, határozatlan a munka szerződése, már 1,5 éve ott dolgozik.Önerőnk nincs, de van 2 ház a családunkban,ezeket esetleg belehetne vonni önerő helyett?És csak a párom nevén lenne a hitel, mert én Bar listás vagyok.De neki van egy hitelkártyája(180e),személyi kölcsön(550e), folyószámla hitel(400e).Ha mindenképp kell adóstárs,anyukája lehetne?Ő 150e keres.
2010. nov. 21. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Lenne rá eselyé, hogy megkapja, bár én túl soknak tartom a meglévő hiteleket.

Az ő édesanyja lehet adóstárs.

2010. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az nem baj hogy nincs önerőnk?Amúgy van egy 16 hónapos kisfiunk is,nem tudom hogy ez számít-e?
2010. nov. 21. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi most vettünk fel lakáshitelt önerő nélkül. Jelzálogot tettek a vásárolt lakásra és édesanyámmal közös házamra. Párom 200 eFt körül keres, én jelenleg még gyeden vagyok (utolsó hónap, jövő hónaptól dolgozom).

Én adóstárs vagyok, volt egy személyi kölcsönöm, de a hitelfelvétel utáni hónapban lejárt. Autóhitelünk van, más nincs.

Adóstárs gyakorlatilag bárki lehet, akinek megfelelő bejelentett jövedelme van.

Akár még esélyetek is lehet. Azért írtam le a mi példánkat, hogy kb. tudj kalkulálni.

2010. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amugy bankja válogatja, hogy mit vesz. Igen önerő nélkül is lehet felvenni hitelt, de ekkor általában ingatlanra tesznek jelzálogot.

Érdemes lenne több bankot is merkérdezni, kalkulációt kérni.

2010. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kevés infót adtál meg a hitelképességed vizsgálatához.

Ha privát üzenetben megírod a szükséges adatokat, akkor számolok Neked.

180 ezer ft fizu bruttó vagy nettó? Bankszámlára érkezik? Önerőnek jó az ingatlan. Mennyi az értékük? Hol helyezkednek el? Tehermentesek?

Te mióta vagy báros? Mivel kerültél fel? Illetve rendezted-e már a tartozásod? Hitelkeret, hitelkártya le van merítve? mennyi a személyi kölcsön havi törlesztője? Rendben van fizetve?

Házasok vagytok? Várom a válaszokat priviben. Egyébként díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó vagyok. Üdv, Évi

2010. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 71%osnak üzenem, hogy 2010. március óta kormányrendelet teszi kötelezővé a 25% önerőt, ami lehet pótingatlan is. A többit beleírtam az előző hozzászólásomba. Egyébként több bankkal is kapcsolatban állok, így több kalkulációt tudok készíteni. Üdv,Évi
2010. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam privit.
2010. nov. 21. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sok mindentől függ, hogy kaptok-e lakáshitelt, vagy sem. Önerőre nincs szükségetek, ha van megfelelő plusz ingatlan fedezet a megvásárolandó ház mellé, de ettől függetlenül számos olyan feltétel is van, amir nem árt figyelni, vagy előre felkészülni. A Te BÁR-os státuszod is olyan kategória, amin el lehet csúszni, ha nem lesztek eléggé körültekintőek. Ha írsz privátban, szívesen segítek abban, hogy mikre készüljetek fel, hogyan kezdjetek neki az ügyintézésnek, a vásárlásnak ahhoz, hogy biztos legyen a siker.


egy hiteltanácsadó

2010. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi a privit, válaszoltam is. Üdv, Évi
2010. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!