Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy 2 éves kocsi, a gond...

Werte kérdése:

Van egy 2 éves kocsi, a gond az, hogy a kocsiból még van 6 év törlesztésre, ami svájci frank alapú. Bevállaljam? Mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő. Van egy 2 éves kocsi, amitől a nagybátyám meg akar szabadulni-elvesztette a munkahelyét. A gond az, hogy a kocsiból még van 6 év törlesztésre, ami svájci frank alapú. ~30e ft a részlet/hó. A válság miatt megdobták 36e-re átmenetileg! Mivel meg akar válni a kocsitól, ami tényleg műszakilag is rendben van és kímélt állapotban is van, át akarja nekem adni.

1, meg merjem kockáztatni a mai gazdasági helyzetben? havi 70-100e-t keresek, bár nem tudom meddig van munkahelyem!

2, ha megvenném. okmány és hitel átiratásra mennyit kellene fizetnem?

WW golf 1.6-os és 2 éves.

(hétvégére választ kell adnom) Akinek kocsija van, vagy igy tett szert autóra kérem segítsen, mennyi kiadásra számítsak-fentartási költségekre miegymás! KÖSZÖNÖM mindenkinek előre is!


2009. jan. 15. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy be merd-e vállalni, hanem az, hogy megéri-e.

Mennyit ér most az autó? Mennyit kell visszafizetned? (Ha most tőkésítenéd a hitelt, mennyit kérne a bank?)

2009. jan. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ne vállald be. az autóhiteleken most nagyon sokan buknak. az autó már akkor nem ér annyit, amikor kitolatsz vele a szalonból. értéke folyamatosan csökken, a svájci frank alapú hitelek törlesztése a válság miatt egyre nő, és 1-1.5 évig így is lesz. ha átvállalod a hitelt, azzal a te nyakadba zúdul, mert a 36ból lehet 50 is akár. + a kötelező biztositás, meg a casco, ha van, az üzemanyag, az esetleges javitások. átírások és egyebek is elég sok, köbcentinként tizenakárhány forint. szerintem ne vágj bele, inkább rakd félre a hitel árát és vegyél párszázezerért egy autót. azt is épp elég lesz fenntartani ennyi jövedelmből, úgy hogy mellette még élsz is.

de nézd meg az eurotax értékét és akkor magad is láthatod, hogy nem éri meg.

2009. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem 4-es golfom volt, a törlesztője 30ezerrel indult/erste lising,svájci frank/4 hónap alatt 36ezer lett, válság előtti időszakban +9 litert evett,+ biztosítás tizen valamennyi volt + sújadó,egy fizetést elvitt, átadtam egy srácnak, hitelátvállalás 70ezer+átiratás 50ezer volt neki.most nem tudom mennyit fizet rá.Most a Bp autonál vagyok 11ezret fizetek ft-alapú hitellel,kis autót vettem, és kb. 3-ad annyiból kijövök,mint a golffal.Én ezt javasolnám,a kereskedésbe te választod meg a hiteled milyenségét,és csak átiratni kell,így elviszi a kocsi az összes pénzed,én már tapasztaltam.De ez csak egy jó tanács!
2009. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségetek. megfogadom a tanácsotokat. A magas árak miatt agyaltam ezen eddig. DE olcsó kocsi is elviszi a seggem a melóba:) Még egyszer köszi mind3om tanácsot, megy a pozitív jelölés;)
2009. jan. 16. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!