Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most mit tehetnék, illetve...

Most mit tehetnék, illetve mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Felmondott Raiffeisen hitel amit eladtak egy cégnek és most nekik tartozunk.Egy ügyvéd írt,hogy ez a levél az utolsó felszólítás a per előtt.Miért kell per? Nem tagadjuk a tartozást.Ellenkezőleg,mi fizetnénk.Csak ez a cég olyan feltételeket szab amit nem tudunk teljesíteni.Havi 150 kellene nekik amikor a keresetem 85 is alig van.Munkanélküliség és halál eset miatt jutottunk idáig de természetesen rendezni szeretnénk.Kérdésem,hogy igy most mi lesz? Azt írja mindent elvehetnek.Mégis mit? A házhitelt is felmondták már.Autónk a banké azt fizetjük rendesen. Azonkívül semmink nincs.Banki inkasszó az akkor is lehetséges ha időközbe máshol nyitottam számlát? Aki tudja a válaszokat az kérem írjon!
2010. dec. 1. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj.Ez a bevált szokás,hogy igyekszenek az adóst megfélelmíteni...Mindenképpen írjatok (tértívevényeset,hogy kötelesek legyen átvenni) és írjátok bele,hogy ti tudomásul veszitek a tartozsát,és szándékotokban áll rendezni,de részletfizetéssel..Írjátok bele,hogy havonta X.összeget tudtok fizetni,és ha ez nem megfelelő akkor nyugodtan menjenek a bírósághoz,ti ott is ugyanezt fogjátok tudni mondani..Nagyon sokat nem tudnak tenni,mert a bíró figyelembe veszi,hogy ti szándékotok megvan..Érdemes a levelet lefénymásolni,és mindent későbbre eltenni,hogy legyen bizonyíték...Előbb-utóbb rájönnek,hogy csak ez a megoldás van,mert a végrehajtó csak akkor mehet ki,ha másképp nem tudják behajtani...
2010. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp írunk! De mi van az inkasszóval? Ha nem tudok pénzt kivenni éhen halunk és nem tudom fizetni azt sem amit eddig rendesen törlesztettem.Még jobban a mélybe taszítanának vele.
2010. dec. 1. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha máshol nyitottál számlát, azt is inkasszózhatja a hitelt nyújtó bank (bírósági végzéssel)

Amit lehet, kérjél készpénzben, vagy postai utalással.

2010. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz mindenképp bírósági végzés kell? Mert én attól félek,hogy egy nap azzal szembesülök hogy nincs fizetésem tovább.És erről a végzésről engem értesítenek?
2010. dec. 1. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A bank pont azért viszi bíróságra az ügyet tartozások esetén, mert a bírói végzés után, (amiről Te is megkapsz minden tájékoztatást) egészen más eszközökkel hajthatja be az adósságot, mint végzés nélkül.

Pl a munkáltatótól kapott bér 50%-át is letiltathatja, ha több bank felé is tartozol.

A folyószámládat inkasszózhatja.

Viheti az összes ingó, ingatlan vagyont is annak ellenére, hogy pl az autó részleteit eddig rendesen fizetted, mert a bírói végzés az összes vagyonra kiterjed.

2010. dec. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az autó törzskönyve nincs nálam hanem a banknál van akinek még 6 évig fizetnem kell.Tehát elvileg nem az enyém. Akkor az addig biztonságban van? Mondjuk nem értem,hogy miért nem mennek bele egy fizethető törlesztőbe amikor egy fizetés letiltásnál még annyit sem fognak kapni havonta mint amiben velem esetleg megegyezhetnének.150-et sosem fognak tudni vonni.
2010. dec. 2. 07:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy egyezkedni csak addig van lehetőség a bankokkal, amíg nem viszik bíróságra az ügyet, utána már csak a végrehajtóval lehet megállapodni.


Egy végrehajtásnak vannak különböző fázisai, fokozatai, de pl ha a teljes vagyonodra kérnek egy végrehajtást, akkor valószínűleg az autóra kötött hitelszerződésed is veszélybe kerül, azt a szerződést is fel fogja mondani a bank. Az adósság nagysága is befolyásolhatja, hogy mit fognak elfogadni. Pl ha a béred 50%-ának letiltásával gyakorlatilag nagyon sokára jutnak csak a behajtás végére, akkor ez mellé még vihetnek bármit, ami a tulajdonodban van akkor is, ha terhelt.

2010. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy kinél van az autó törzskönyve, hanem az, hogy a forgalmiba ki van bejegyezve tulajdonosnak. Ha te vagy a forgalmi szerint a tulajdonos, és nem a bank, akkor lefoglalja az autót is, hiába van rajta hitel. Ez sajnos 100%.
2010. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!