Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mobil-számla elmaradás. Nem...

Mobil-számla elmaradás. Nem hiányzik nekik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a "problémám" hogy volt egy előfizetéses telefonom.

4 hónapig nem fizettem és kijött egy 200ezres számla hogy fizessem be vagy megy a bíróságra.

Namármost...

Ez a felszólítólevél márciusban ünnepli az első szülinapját.

Kilencedik hónapja hogy semmi levél,semmi telefon ...

Szerintetek? Úgy hallottam hogy a mobilhitelek elévülési ideje 1.5év. Erről mit tudtok.

Szerintetek járjak utána hogy mi lehet vagy húzódjak meg.


T-Mobil... Magyar Telekom...

Köszönöm a segítséget !


2010. dec. 6. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ ne örülj előre...Nem fogják hagyni ,hogy elévüljön.

Egyébként az elévülési idő ebben az esetben 5 év.A páromnak csak 24.000 forint elmaradása volt még 2004-ben..Tavaly mégis jelentkeztek,hogy fizessünk majdnem a dupláját,mert tartozik..Egy behajtócég vette át az ügyet.Kifizettük,bár így végig járva,már bánjuk,hogy nem fizettünk akkor amikor még csak 24.000 forint volt,és nem 59000 forint..

Nem árt azt is tudnod,hogy egy sima levél is amit küldenek,egy telefon hívás amit te nem veszel fel is értesítésnek számít,és beleszámolják az évülési idődbe..Az elévülés ideje mindig onnan kezdődik amikor értesítenek...(nem kötelesek átvételi levelet írni,a Sima postaládás levél is jogos..Mi is a bíróságon tudtuk meg..)

2010. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi... :S
2010. dec. 6. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:
És miért nem fizettél számlát? Nekem is Tmobileos előfizum van, és minden hónapban fizetem--ha 3400 Ft ha 10500 Ft a számla... Már ne is haragudj de mégis mit gondoltál ki fogja kifizetni helyetted? Ha nem tudod a határt, akkor ajánlom a kis gyerekes feltöltő karis módszert...Nem fog a TM lemondani a pénzérről nyugodj meg. Egy ismerősöm hasonló szitukban volt, 23 000 Ftos elmaradással, szépen ráterhelték a lakásra, de akkor már 400 ezer volt...úgyhogy mutass hajlandóságot és ha részletekben is, fizesd ki.Mert Te jahh és a szüleid + a házatok fogja meg szívni.
2010. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kairo válasza:

Szia!

Sajna én is jártam így és mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül a munkahelyemre küldték a tiltást másfél év után. Úgyis behajtják, nem felejtkeznek meg Rólad, csak adnak egy kis időt, hogy rendezd. Ha nem teszed akkor bíróságra kerül, határozatot hoznak, kiértesítenek az jó pár hónap, akár másfél év is lehet.

2010. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kairo válasza:
0%
A kioktatós Kollégának a hozzászólásához csak annyit, bármennyire is igazad van nem lecseszést kért, hanem segítséget. Valószínű már ő is rájött, másként kellett volna. Ha nem, akkor majd rájön. Ha kommentelsz, azt jóindulatúan tedd, ne bánts másokat, hisz a kommentelő sem bántott Téged csak a segítséged kérte...
2010. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem ma érkezett egy ilyen "számla" 64 ezer forintról, a határidő holnapig szól. Holnapig nem tudom kifizetni, max 1-2 hét múlva, abból lehet probléma?
2012. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 10:45

fel kell őket hívni,és meg kell nekik mondani,hogy 2 hét múlva kapsz fizetést és akkor tudod rendezni.Általában engedélyezik..De akkor be kell fizetned,mert az az utolsó esélyed..

2012. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!