Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A főbérlőm 100 ezer forintot...

A főbérlőm 100 ezer forintot akar behajtani rajtam, számla elmaradás indokával. Pedig minden t befizettem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ketten élünk a kétszobás lakásban( mindketten diákok vagyunk) és eddig sosem volt nekem havi max.40-nél több a bérleti díj meg a rezsi együtt. Most meg közli velem hogy 110 ezret fizessek,mert megjöttek az elmaradt számlák...és ennyi lett.De mivel diák vagyok,nekem nincs ennyi pénzem!Azt aláírom,hogy van egy havi elmaradásom a rezsivel,de ennyi.De az nem ennyi összeg!! Ráadásul tanulnom is kéne a vizsgáimra,teljesen kivagyok hogy ilyen helyzet elé állít!! Pedig becsületes lánynak ismerem. :(( Nem tudom mit tegyek...
2010. jún. 10. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Mondd neki, hogy kusika a fal felé, különben ráküldöd az APEHet meg az ukrán maffiát B( B( B( <- ezek azok a srácok napszemüvegben
2010. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mutassa meg a számlákat először is,milyen elmaradások
2010. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

az a baj,hogy a számlák sokszor eléggé összevissza jönnek és nem látom át a rendszert. De mivel eddig mindig kb.ugyanannyi volt a havi díj amit fizettem,ezért nem értem,mi történhetett!

Mondjuk néha égve hagyom a villanyt éjszakára,mert félek a sötétben egyedül. Ez annyira megdobhatja? De ennyivel??

2010. jún. 10. 18:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha átalányt fizet, akkor évente egyszer jön meg az elszámoló számla. Szépen ülj le kérd el a számlákat és számold végig őket.
2010. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hu,ezt nem tudom. Mi az az átalány?
2010. jún. 10. 18:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor minden hónapban azonos összeget fizetsz, aztán évente egyszer leolvassák és kifizeted (vagy visszakapod) a különbözetet, ami a fizetett és a fizetendő között van.
2010. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

akkor ugy érted,hogy sokkal többet használtam mondjuk villanyt vagy vizet,mint amennyit fizetnem kellet?? Én ezt nem tudtam,nekem nem mondta a csaj...bakker

Azt hittem annyit fizetek amennyit használok. Mire jó ez az átalány? Hogy jól megszivassák a lakót?

Bocsi,20 éves vagyok,nem nagyon vagyok képben,életem első albérlete...

2010. jún. 10. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Látom, még mindig nem érted. Annyit fizetsz, mint amennyit használsz. A szolgáltató havonta kiszámláz egy részösszeget, majd évente egyszer a különbözetet. Utána lehet kérni új átalánymegállapítást, hogy jövőre ne legyen ilyen nagy a különbözet. Nem értem, milyen helyzet elé állít? Lenne pofája elvárni, hogy kifizesd a fogyasztásod? Azta, milyen bunkó főbérlők vannak. :)Kérj a szüleidtől, vagy próbáld vele megbeszélni a részletfizetést.
2010. jún. 11. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anno velünk is kifizetette utólag a főbérlő. Nekem sem esett jól, mert azt hittem, mindent kitisztáztam. De megmutatta az elszámolót, és így ki kellett fizetnem. Jogosan kérte, hiszen mi fogyasztottuk el.
2010. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

most már értem,kicsit meg is nyugodtam,köszi! :)

egyébként azt nem értem mire jó az, hogy havonta csak egy részösszeget küldenek ki aztán később jön egy hideg zuhany? Miért nem képesek havonta a teljes összeget kiszámlázni? Ez nekem magas. Minden szolgáltató ilyen?

2010. jún. 11. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!