Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel kettőnk nevén, fizetéské...

Hitel kettőnk nevén, fizetésképtelenség, munka elveszett, milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

Ha kettőnk nevén van 5,5 M lakáshitel, csak a szerzett házon van jelzálog, mindketten munkanélküliek lettünk, gyerek nincs, mi lesz? mármint én nem oda vagyok bejelentve, hanem a szüleimhez, más városba. Onnan is elviheti a végrehajtó a szüleim dolgait? (Igazolni nem tudom, hogy lehet a 20 éve vett dolgok tulajdonosát, meg a tv, meg stb...)

Tudnátok segíteni?

Köszönöm.


2010. dec. 10. 11:58
 1/6 arbeitmachtfrei ***** válasza:
Ha a bank felmodja a szerződést nem a vélt vagy valós ingóságaitokat fogja keresni, hanem a fedezetül szolgáló ingatlant értékesíti. Többnyire áron alul megy el ilyenkor valamilyen aukción, és még mivel ti szegtetek szerződést gondolom bünti is fennáll....
2010. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát nem küldenek ilyen végrehajtót, mint azt sok helyen írják, hanem "csak" a házat árverezik el? És ami utána fennmarad (kb 3,3 M mert most 7,3 M a tartozás, és hát 4M-ért mehet el kb. :-( plusz a bünti, amit mondasz ) azt is egyösszegben fogja követelni a bank? Akkor mit csinálnak, mert azt se hiszem, hogy azt ki tudjuk fizetni. Komolyan el vagyok keseredve. Egyszerűen az ember nem tud annyi pénzt szerezni. Rossz döntésnek bizonyult ez a hitel, de most már mit lehet tenni...ez van. Ki tudta ezt előre..
2010. dec. 10. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

A fenn maradó összeget lehet törleszteni majd de arra is megy majd kamat, szóval még rosszabb lesz a helyzet és a semmit fogod évekig nyögni majd.

Sajnos ez így van!

2010. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor majd gyakorlatilag a semmit törlesztem... De legalább a szüleimtől/szüleinktől nem vesz el semmit...

Már látom, hogy teszi tönkre az ember életét egy aláírás...

Soha többet nem fogok hitelt felvenni, semmire, egy forintot se. Mekkora átvágás volt ez a devizahitel is. áááá, mindegy, nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akik így jártak. Köszönöm a segítséget.

Ha valakinek van ehhez kapcsolódó egyéb tapasztalata, szívesen venném, ha leírná... Köszi

2010. dec. 10. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ott a pont, többé én sem veszek fel hitelt az biztos.

Ezen gondolkodhatok még pár évig sajnos én is.

2010. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagytok egyedül. A PSZÁF szerint hamarosan egymillió ember kerül utcára a hitelek miatt.


Én három éve vettem fel 8,5 milliót. Akkoriban 120-at kerestem bejelentve, és 55ezer volt az albérlet. A hitel havi 62ezerre jött ki. Kb. 30 volt a rezsi, 30 jutott kajára. Úgy látszott, hogy a 8,5 millió helyett a 20 év alatt kb 15 milliót fizetek vissza. Gondoltam, ennyit megér, az albérletet így is, úgy is fizetni kéne, így 20 év múlva lesz egy saját lakásom.


Aztán jött a válság, a törlesztőrészlet felment kb 90-re. Aztán a munkahelyem megszűnt. Rendesek voltak, 4 hónapi végkielégítést kaptam. Nagyjából fél évig kihúztam a tartalékokból. Kértem a banktól ideiglenes csökkentést, csak a kamatokat fizettem. Úgy havi 50ezerre jött ki. Egy év munkanélküliség után találtam feketemunkát. Kb. havi 130-140-et fizet. Most lejárt a kedvezményes időszak, a törlesztőm felment havi 105ezerre. A többi a közműveké. Ha szerencsém lesz, és nem emelkedik tovább, akkor a maradék 17 év alatt 21 milliót fogok kifizetni a banknak.

2010. dec. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!