Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MasterCard vagy VISA kártya...

MasterCard vagy VISA kártya hasznosabb internetes rendelésre?

Figyelt kérdés
Külföldi termékeket szeretnék rendelni, Amerikából is.
2010. dec. 10. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem először visa volt, azzal is vásároltam neten, most mastercard van, és azzal is vásárolok. Szerintem tök mindegy, csak ne maestrot, mert az egy fos, nem lehet vele vásárolni.
2010. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, mindkettőt elfogadják mindenhol.
2010. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem CIB bankos internetkártyám van, ami Mastercardként funkcionál, eddig nem volt vele gondom, "fél világot végigfizettem" már vele interneten keresztül:) Egyedül ami gond lehet, hogy nem mindenhonnan szállítanak Amerikán kívülre, ennek azért nézz utána a kiszemelt boltokban, mert van hogy digitális terméket/szolgáltatást se vásárolhatsz Európaiként bizonyos boltokban, lehet akármilyen kártyád.
2010. dec. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:
89%
Valamit nem árt tisztázni! A Visa És MasterCard között az a különbség, hogy a Visa Dollár alapú, a MasterCard meg Euro alapú, tehát ha Euro-övezetben vásárolsz inkább akkor a MasterCarddal, ha Amerikában, akkor Visa-val jársz jobban. Különben dupla konverzió lesz. Ha pl. MasterCard-al rendelsz Amerikában akkor a Dollárt a kártyatársaság átváltja Eurora, majd Euroról a számlád devizanemére.
2010. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hintalow ***** válasza:
100%

Már nem így működnek. Euró övezetben mindkettő euróban számol el, azon kívül dollárban (persze, ha a bankodhoz képest külföldön használod)

Dombornyomott változata mindkettőnek alkalmas online fizetésre, a nem dombornyomott visánál (visa electron) meg kell kérdezni a bankot, mert annál a kibocsátó bank határozza meg, hogy lehet -e vagy sem neten használni.

A nem dombornyomott mastercard túlnyomó részben alkalmas netes fizetésre, de ott is lehet pár kivétel, érdemes megkérdezni.

2010. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!