Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Még dolgoztam letíltotta a...

Még dolgoztam letíltotta a drága Apeh a fizum 33%-t, de már nincs munkám, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A tartozásom én szerettem volna fizetni,de a kedvezményes részletfizetés havi 30ezer volt,én ekkor Gyes-en voltam,így képtelen voltam fizetni..

Miután lett munkám,elkezdték letíltani..de a szerződés lejárt,most álláskeresőin leszek!


2010. dec. 12. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem érdekli az APEH-et, részletfizetés módosítást kellett volna kérned még akkor, amikor láttad, hogy nem tudod befizetni amit kell...

28.500.- forintot minimum hagyniuk kell a számládon, a többit simán levonhatják. Esetleg próbálj meg írni egy kérvényt most részletfizetésre.

2010. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

ez anno,diákhitel volt,fizettem amíg bírtam,de a havi 30 sok volt.ez volt a "könnyítés".Próbálkoztam a diákhitelesekkel,részlet ügybe,de azt írták,hogy havi 30-al lehetett volna,de én nem "éltem"vele,így vagy egyösszegbe,vagy letíltják!

most ilyenkor mi van?

2010. dec. 12. 15:05
 3/15 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz miből tiltani,mit csinálnak???

Mert amit kapni fogok,az még 28500ft se lesz..

persze én fizetném..ha hagynák

2010. dec. 12. 15:06
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Felfüggeszitk a letiltást. A törvény szerint a mindenkori minimálnyugdíjnak megfelelő összeget meg kell hagyni az adósnak. Az álláskeresési járadék a munkabéred alapján lesz kiszámolva, csak több lesz ennél... Aztán jön majd a segély, ami kevesebb és ha még nmindig nincs munkád, a RÁT, ami meg pont ennyi... A családipótlékot kérd postai utalással, meg a gyerektartást is-ha van- és akkor legalább az megmarad. Írj új kérvényt, hátha...
2010. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Családipótlékból és a gyermektartásból nem lehet tíltani szerintem.De a családiból biztos nem!!


De honnan kérjek részletfizetést??Apeh?

2010. dec. 12. 15:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,az a szabály, hogy a nyugdíjminimum megmaradjon.

APEH-től kérd a részletfizetést.

2010. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na ezt találtam még: Nem lehet az adótartozás behajtása érdekében letiltás alá vonni a balesetet szenvedett személy járadékát, táppénzét, a gyermekek nevelését támogató juttatásokat (pl.: gyes, gyed, családi pótlék, nevelési segély stb.), a munkanélküli segélyt és a létfenntartást célzó gondozási, ápolási díjakat, segélyeket sem.
2010. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam,hogy a családiból és a gyesből,csak ezeket lehet letíltani is,pl.ha valaki ezeket indokolatlanul vette fel..
2010. dec. 12. 15:22
 9/15 A kérdező kommentje:
végülis a gyermektartás is a gyermek nevelésére szolgál nem?
2010. dec. 12. 15:23
 10/15 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném,hogy a tartozásom,kamatozzon..legutóbb is legalább 100ezeret befizettem azután nem tudtam fizetni és több a tartozásom mint amit anno felvettem!!

ez azért borzasztó!!!!!!!!

2010. dec. 12. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!