Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg teheti ezt a bank, ha...

Meg teheti ezt a bank, ha ennyi hiteltartozásom van?

Figyelt kérdés

Hitelkártyámat cetelem nem tudtam pár hónapig törleszteni,ami havi 24500ft lett volna.101000ft tartozásom volt.2 hete fizettem egy csekket(az még nov.vége volt),pár napra rá küldtek egy papírt,azonnali hatállyal fizessek ki 79999ft-ot vagy BAR listára tesznek.MOst megint befizettem egy csekket(dec.),felhívtam őket,de mivel már decembert írunk,és még nem érkezett be az a pénz,amit most tettem fel,így a tartozásom megint 101000ft.Ha beérkezik pár nap múlva akkor lesz megint 79999ft.

Viszont!!!

Csütörtökig szintén be kell fizetnem 54000ft-ot,hogy ne bontsanak szerződést,ne kerüljek BAR listára.

Megteheti ezt a bank,akkor,ha csak szintén 24500ft-ot tudok befizetni?Így is ehhez is providentet kell felvennem.


2010. dec. 13. 19:50
 1/4 A kérdező kommentje:
ja,lehet hogy a providentet nem sikerül felvennem,mert .Akkor 79999ft miatt Bar listára tehetnek?
2010. dec. 13. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
sajnos igen. Ha bar lista után kifizeted a tartozásodat, akkor is passzív BAR listás maradsz, egy darabig.
2010. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megteheti. Viszont figyelmeztetlek, amit most csinálsz azt hívják adósságcsapdának. Hitel törlesztésre akkor és csakis akkor szabad másik hitelt fölvenni, ha belátható időn belül biztosan ki tudod mind a kettőt fizetni!
2010. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy sokan nem tudják, hogyan kell egy hitelkártyát használni, mit kell ahhoz betartani, hogy a hitelszerződés ne kerüljön felmondásra.

Ha valaki költ a hitelkeretből, akkor a felhasznált összegtől függően van egy kötelezően visszafizetendő minimum díj, amit mindenképpen be kell fizetni ahhoz, hogy a hitelkeret ne kerüljön felmondásra. Olyan, mint havi törlesztő részlet, nem létezik egy hitelkártyánál, viszont ha ez a minimum elvárt díj nem kerül megfizetésre, akkor már a második hónapban egy összegben kérhetik a teljes tartozást és a hitelkeret is megszűnik.


Kérdés, hogy neked valóban hitelkártyád van-e, vagy esetleg valamilyen áruhiteled, esetleg személyi kölcsönöd.


Teljesen más szabályok vonatkoznak az utóbbiakra.


Egy hitelszerződést fel lehet úgy is mondani, hogy még nem kerülsz BÁR listára, ugyanis ahhoz, hogy valaki BÁR-os legyen, 90 napig egyfolytában a minimálbérnek megfelelő összeggel kell tartozni. Havi 24.000Ft-os törlesztő részlettel legalább 6 hónapos elmaradás szükséges ahhoz, hogy ez összejöjjön, viszont a szerződésedet már hamarabb is felmondhatják.

2010. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!