Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A férjem, de külön élünk a...

A férjem, de külön élünk a gyerekekkel, jöhetnek ide is foglalni, ide nincs bejelentve?

Figyelt kérdés
A férjem nem fizeti banki adósságait és bírósági ügy lessz belőle.Mi külön élünk,de még nem váltunk el hivatalosan.Édesanyámnál nevelem két pici gyermekünket,ide nincs ő bejelentve.Ide is jöhetnek foglalni???Milyen htrányom származhat a hülyesége miatt???
2009. jan. 22. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A tuladonjog számít.
2009. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítem, tehát: ha közös a ház, lakás, föld, értéktárgy, bankbetét,ilyesmik- akkor végrehajtás alá kerül.

De, például a tv-teket nem fogják elvinni. A válás megindításával konzultálni kell egy ügyvéddel, mert ugye a vagyonmegosztásnál bekavarhat a férjed tekintve az adósságait.

2009. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Konkrét kérdésre konkrét válasz:

Nem mehetnek édesanyádhoz foglalni. Ott neked tulajdonjogod nincs, vagyonod az ő részében nincs (egyenlőre).

Ha megjelenik a végrehajtó, akkor majd meglepődik.


Az ügyvédi konzultációval egyetértek.


Sajnos én nem tettem meg. közössel váltunk. Az én nevemen volt a hitelkártya, stb.

Sajnos leírtunk egy mondatot amit nem kellett volna, hogy követelésünk egymással szemben nincs.

Pedig a szerzés időszaka az még közös volt.

Vigyázz!!!

2009. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítem,elösször is köszönöm ,hogy törődtök a nehézségeimmel,de kihagytam egy fontos részletet!Édesanyámnál ahol lakom a picikkel,ott bérlőtársak vagyunk,anyukám és én!Ez egy önkormányzati lakás.
2009. jan. 23. 08:15
 5/8 anonim válasza:
0%
Ez nem igaz ,ha a házasságotok alatt vette fel a hitelt és nem tudja fizetni,mégha mondjuk elvis válnátok közben,ugyan ugy a felét behajtssák rajtad!Bármint a bank visszatudja nézni ,hogy házasok voltatok akkor!
2009. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Ugyan ugy vonhatják a gyesböl ,családi pótlékból ha csak azt kapod is vigyázz!
2009. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ismernéd a törvényt, tudnád, hogy GYES-ből és csp-ből levonásnak helye nincs.
2009. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom meoszlanak a válaszok,minden esetre reményt adott ,hogy legalább a gyerekek pénzét nem vonják le........:(
2009. jan. 26. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!