Felvegyem-e a diákhitelt?

Figyelt kérdés
2011. nyarán végzek ha minden jól megy és arra gondoltam, hogy veszek fel diákhitelt (havi 15-ret, tehát összesen 75000 forintot, amit nyári utazásra költenék (Finnország). Mivel végzek, utána el kell kezdenem törleszteni. Ennek mennyi lenne a kedvező havi törlesztése, mennyi ideig tartana és mennyit kellene visszafizetnem összesen? Arra számolok, hogy nem tud rá több év kamat rámenni, mert nem nagy összeg és szinte rögtön törleszteni kell. Vagy így se éri meg?
2010. dec. 21. 19:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha nem egyértelmű, a következő, tehát a tavaszi szemeszterben venném fel. Egybe is megkaphatom a 75000-ret mondjuk májusban?
2010. dec. 21. 19:15
 2/17 anonim ***** válasza:

Megkaphatod egy összegben, persze (bár lehet, hogy csak a költségtérítésesek? nem emlékszem már). Olyan itt nincs, hogy kedvező, vagy nem kedvező törlesztőrészlet, meg lesz határozva, hogy havonta mennyit kell törlesztened, és annyit kell. Ez párezer forint lesz havonta (nekem 4ezer körül van, neked lehet, hogy kevesebb lesz a kis összeg miatt). Persze többet fizethetsz ennél bármikor (és ajánlatos is, mert különben sose érsz a végére a kamatok miatt :D )


De figyelj már. Ez tényleg nem egy nagy összeg. Nincs erre valami más lehetőséged? Mondjuk kérni valami rokontól (vagy többtől), és megbeszélni vele, hogy hogy fizeted vissza.

Mégiscsak jobb, mint formálisan tartozni egy állami cégnek. Minek fizessél még kamatot is?

2010. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Diákhitelt szerintem csak az vegyen fel akinek valamilyen oknál fogva MUSZÁJ, és tényleg nagyon kell a pénz. De így utazás miatt...én nem venném fel. Inkább dolgozok meg gyűjtögetem rá a pénzt.
2010. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csóró a rokonság:) De nem írtad le, mennyit kellene visszapengetni. 100-at?
2010. dec. 21. 19:33
 5/17 A kérdező kommentje:
Én dolgoznék, de Debrecenben egyszerűen nincs diákmunka!!! Még gyárba se. Szeptember óta 4x hívtak dolgozni nyomdába. Kb elbuliztam 2 nap alatt
2010. dec. 21. 19:34
 6/17 anonim ***** válasza:

"Csóró a rokonság:) De nem írtad le, mennyit kellene visszapengetni. 100-at?"


Nem tudni. Attól függ, mennyit törlesztesz. Majd kamatos kamatot számolnak minden év végén, hacsak nem jutsz addig a végére.


Ha meg ilyen ember vagy, hogy csóró a rokonságod, eddig se találtál munkát, meg elbulizod amid van, akkor meg tényleg meg kéne már szólalni a vészcsengőnek a fejedben!

Azt hiszed, hogy majd rendes munkát könnyebb lesz találni, mint diákmunkát? Lehet, hogy 2 évig se találsz, vagy egyáltalán (én 1 évig voltam regisztrált munkanélküli, nem büfészakkal).

Meg azt hiszed, hogy majd érdekli őket, hogy nem tudsz fizetni, mert nincs munkád? Simán felmondják a szerződést, és kiadják végrehajtásra. Akkor majd a végrehajtó is ráteszi a maga költségeit (kb. 50 ezer első körben), meg persze az is nő a havi kamatokkal amíg nem tudják behajtani, aztán majd ha kapsz jobb híján valami minimálbéres munkát, annak rögtön tiltani fogják a 33%-át.

Ha meg van valami a neveden, akkor ezzel nem is szórakoznak, majd azt elárverezik.

Megéri?

2010. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyik bnőm 500at vett fel és 800at kellett visszafizetnie...

Kellett elbulizni a pénzt.

2010. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

19:42

Elég nagy kötekedős majom vagy, már bocs:) Kb úgy teszel, mintha milliókat vennék fel. Tudnám törleszteni így is azt a havi párezret, munka nélkül. Én csak azt akartam megkérdezni, hogy a 75ezer ft (és a tény, hogy nem bír rámenni a több éves kamat) mennyi lenne törlesztve. Mert ha 150 ezeret kellene visszafizetnem, akkor nem fogok felvenni. De ha 90-100ezer akkor megkísérelném. A bulit meg átvitt értelemben értettem, mert egyébként ajándékot vettem belőle a Kedvesemnek. 4 napi munka 12000 ft. tényleg nem több 2 bulinál, de legyen bazze 5 buli.......amíg ebbe is belekötsz

2010. dec. 21. 19:53
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Én sz*rok rád ezek után, meg arra is, hogy mit kérdezel, már bocs. Egy kis porbafingó senki vagy, akinek fingja sincs az életről. Majd az megtanít, ne félj. Láttam én már eredetileg 3 ezres tartozást is 200ezerre nőni a bírósági meg végrehajtási költségek miatt. Csinálj amit akarsz, a te dolgod :>
2010. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaj, de felhúzta magát valaki. nehogy szívrohamot kapjál azért:) Látom nincs hol kitombolni magad...
2010. dec. 21. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!