Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amatőr kérdés. Hogyan történik...

Amatőr kérdés. Hogyan történik egy fizetés bankkártyával? Milyen kódot kell beírni, stb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Odaadod a boltosnak a kártyád, ő lehúzza, vagy beledugja a leolvasóba (terminál), odaad neked egy készüléket, amin bepötyögöd a PIN-kódodat , ami 4 jegyű (csak akkor kell, ha nem dombornyomott a kártya, mert annál aláírást kérnek). Néha a készülék a nylevválasztást is kéri.

Először kiírja, emnnyit fizetsz, ezt leellenőrzöd a pénztárgépről, nyomsz egy zöldet. Beírod a kódot és zöld gomb ismét.

Ezután automatikusan levonják a zsét a kártyádról azonnal. ha kértél sms-t, akkor az azonnal meg is jön. Ennyi. Kapsz bizonylatot a kártyahasználatról és a blokkot a vásárlásról, érdemes őket eltenni.

2010. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A PIN kód bevitele és az aláírás a termináltól, a terminált üzemeltető banktól, a kártyádtól, és a kártyádat kibocsátó banktól is függ.


Saját tapasztalatok:


- OTP-s VISA Electron kártya CHIP nélkül:

OTP-s terminál kér PIN kódot, aláírást nem.

Más terminálok eddig nekem nem kértek semmilyen PIN-kódot, a lehúzáskor rögtön megtörtént a fizetés, és csak alá kellett írni.

- OTP-s VISA Electron kártya CHIP-pel:

Eddig minden terminál kért kér PIN kódot, aláírást nem.

- MKB-s VISA Electron kártya CHIP nélkül:

Eddig semmilyen terminál nem kért PIN kódot, rögtön megtörtént a fizetés, és csak alá kellett írnom.


Szóval elég összetett a helyzet, nem lehet csak az elektronikus és dombornyomott felosztást használni, és igazából látszólag nem sok logika van abban, mikor kérnek PIN-t... Valaki persze biztos tudja.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy különböző típusú terminálok különbözőképpen kérik be a kódot. Van, ahol nem kell először OK-ot (zöldet) nyomni az összegre, hanem látod az összeget, a PIN bevitelére szolgáló helyet, és az egészre egyszer kell csak OK-ot nyomni a PIN bevitele után. A legtöbb helyen kétszer is kell.


Meg aztán én régen tapasztaltam bizonyos vezeték nélküli termináloknál, hogy nem kell sehol jóváhagyni az összeget, csak beviszed a PIN-t, és jóváhagyod... Aztán bízzál benne, hogy annyit fizettél, amennyit akartál, mikor kijön a bizonylat. Utáltam ezt a fajta megoldást, szerencsére csak egy bizonyos kereskedelmi egységnél tapasztaltam, azóta terminált váltottak, és ez megszűnt.

2010. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2010. dec. 29. 17:55
 4/4 anonim válasza:
És ha bankkártyával fizetek, le fog vonni a bank pénzt?
2012. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!