Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 hónapja fizetés nélkül...

4 hónapja fizetés nélkül dolgozni? Ez jogos?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak van közüzemi tartozása,amit elkezdtek tőle letiltani március óta.A fizetésének a felét tehát elveszi a behajtó cég immáron 7 hónapja.A bank ahol vezeti a folyószámláját pedig a fizetése másik felét veszi el,most már nagyedik hónapja!Mivel a Banknál volt egy bizonyos hitelkeret amivel le tudott menni mínuszba,és persze mindig mínuszban volt,kitalálta,hogy mivel hónapok óta csak fél fizu érkezik a számlára, ezért lecsökkentik a felére a hitelkeretet.OK.Én ezt értem!A kérdés a következő:Létezhet olyan,hogy valakinek gyakorlatilag az egész fizetését elveszik,ilyen-olyan jogcímen és egy fillért nem kap?Anyukám 4 hónapja egy forint fizut nem tudott felvenni!Kérdem én!Ez jogszerű?Valóban megtehetik ezt egy emberrel?Miből fog élni?Lehet,hogy rossz helyre írtam ki a kérdést,de nem találtam megfelelő kategóriát!A rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek!Olyan ember válaszát várom,aki ért ehhez,és érdemben tud segíteni!Előre is köszönöm.
2011. okt. 25. 20:43
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
14%
Szerintem ilyet nem lehet csinálni. Meg kéne kérdezni egy jogi fórumban is. Mindenesetre anyukádnak javaslom, hogy gondolja át a felelőtlen költekezéseit, mert a hitelkeret !átmeneti! fizetési nehézségekre van, nem pedig fogyasztásra.
2011. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Azt hiszem akkor keresek valami jogi fórumot.Anyukámra visszatérve pedig,nem könnyelmű költekezésbe kezdett,hanem tragikus hirtelenséggel meghalt a párja és többek között temetésre vett fel hitelt,illetve amióta egyedül van,egy fizetésből képtelen volt fizetni a számlákat,ennivalót stb.Ez egy ördögi kör...A végén összecsaptak a feje fölött a hullámok!De mindegy!Nem ez volt a kérdés...
2011. okt. 25. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Az jogos hogy a behajtó cég leveszi a fizetésének az 50%-át.Tartozása volt,így törleszt.

A bank szokott ilyet csinálni,de szerintem ez már nem jogos.Valamennyit is vonhat le,de nem a másik 50%-ot.

A párom járt így egyszer.Neki is mínuszban volt a számlája,és amikor megkapta a fizetését a bank egyből levette az összeset.Egy forintot nem hagyott rajta.A párom személyesen bement és finoman szólva kiverte a balhét,hogy ilyet nem csinálhatnak..Először jöttek azzal,hogy márpedig nekik feketén.fehéren le van írva hogy megtehetik.Kérte,hogy mutassák meg azt a szabályzatot ahol ez rögzítve van.Nem tudták megmutatni(vagy nem akarták) de továbbra is azt mondták hogy jogos volt a lépésük.A párom kijelentette,hogy amennyiben nincs 10 percen belül a számláján pénz,bepereli a bankot..Kijelentette,hogy nem hajlandó egy ablak mögött lévő banki dolgozóval kommunikálni aki a munkáját sem végzi jól,inkább a főnökkel akar beszélni.A főnöknek is el lett mondva hogy panaszt fogunk benyújtani a jogtalan eljárás miatt.

15 perccel később az egész havi fizetése a számlán volt,és a főnökkel egy törlesztési szerződést kötött..

Ebből a szituból gondolom,hogy bár szokták a bankok az egész fizetést levenni,de nem jogszerű..

Szerintem is érdeklődj egy jogásznál,ha kell éljetek panasszal..Pénz nélkül senki nem élhet ha van fizetése.

2011. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is kedves második válaszoló!Hasznos volt amit írtál!Anyukám csak azért nem halt még éhen,mert mi segítünk neki!!!Amúgy 4 hónap alatt bármi is történhetett volna vele.....Nem is gondolok bele!
2011. okt. 25. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Amit a behajtó csinál az jogos.

Amit a bank az szerintem sem.


"Miből fog élni?"


Azt egy pöppet elfelejti minden ilyen kérdező, hogy nem csak úgy vonogatnak le pénzt, hanem előre anyukád felvette (és elköltötte) azt a pénzt... Akkor kellett volna ezen filózni.

2011. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Smartguy86 ***** válasza:
22%

Temetésnél nehéz azért a döntés, mert a halottat hűteni drága mulatság. Azt minél előbb el szokták intézni. És nem éppen olcsó, alsó hangon is 200 ezer forint. Ha nincs megtakarítás, akkor nehézkes.


Mindazonáltal szerencse, hogy van család, aki segítsen.

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is úgy látom, hogy amit a behajtó csinál, az jogos, amit a bank, az már kicsit kérdéses. Jó lenne, ha Anyukád fizetése nem a bankszámlára menne, így a nettó bérének egy részét elvinné a behajtó, de a másik felett mégiscsak Ő rendelkezhetne, még ha kis ideig is.
2011. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!